İpek-Koza şirketlerine kayyum

İpek-Koza şirketlerine kayyum

İpek Koza Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verildi

A+A-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile İpek Koza Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verildi.

Bugün, Millet gazeteleri ile KanalTürk, Bugün televizyon kanallarını bünyesinde barındıran ve Akın İpek'in sahibi olduğu Koza İpek Holding'e iki baskın düzenlenmişti. 1 Eylül'de, Ankara 7. Sulh Ceza Hâkimliği'nin verdiği kararla Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve polis ekiplerince operasyon düzenlenmişti. Şirkete yapılan ikinci aramada, medya şirketlerinin dahil edilmediği, Koza Altın şirketlerinin hedef alındığı belirtilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile İpek Koza Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verildiğine yönelik haberlerin basın kuruluşlarında yer almasıyla şirketlerin borsadaki hisseleri hızla değer kaybetmeye başladı. 

Öte yandan İpek Koza Holding iştiraklerinden Koza Altın yatırımcı ilişkileri bölüm yöneticisi Okan Bayrak, şirkete kayyum atanıp atanmadığı sorusuna, "Bize herhangi bir bildirim gelmedi. Şu anda verebileceğim bir bilgi yok" cevabını verdi. Gün içinde yüzde 7 civarında yakın yükselen Koza Altın ve Koza Anadolu Madencilik hisseleri yüzde 5'in üzerinde kayıpla taban fiyattan kapandı.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.