İş Bankası, ekonomiye destek paketini açıkladı

İş Bankası, ekonomiye destek paketini açıkladı

Türkiye İş Bankası, ülkemizde de yayılım gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını  nedeniyle devreye aldığı ekonomiye destek paketini açıkladı.

A+A-

Türkiye İş Bankası, ülkemizde de yayılım gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını  nedeniyle devreye aldığı ekonomiye destek paketini açıkladı.

İş Bankası  salgında hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine  başsağlığı ve sabır, tedavi görenlere de acil şifalar diledi. Bankanın açıkladığı destek paketinin ayrıntıları şu şekilde:

"Müşterilerin 30 Nisan’a kadar ihtiyaç duyması halinde   anapara/faiz/taksit ödemelerinin ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran’a kadar ötelenmesine imkan verilecek.

Salgın sebebiyle mali bünyesi olumsuz etkilenen başta turizm,  lojistik, AVM, perakende sektörleri olmak üzere sektör ayrımı  olmaksızın her bir ihtiyaç, vaka bazında değerlendirilerek ödemesiz  dönem dahil gerekli tüm destek verilecek.

KOBİ’lerimizin ve mikro işletmelerin, tabana yaygın yararlanmasını  teminen, salgın öncesi girdiği ticari yükümlülüklerinin yerine  getirilebilmesi amacıyla mevcut limitlerle desteklenmesi ve gerekirse  ilave limit için de azami çaba gösterilecektir.

Maaş anlaşmalı olsun olmasın Banka müşterilerinin önümüzdeki 3 aya  ait maaş ödemelerini herhangi bir istihdam azaltımı yapmamaları  kaydıyla gerekirse ilave limit tahsisi suretiyle ödenmesine katkı  sağlanacak.

Dijital kanallar üzerinden yapılacak EFT/havale işlemlerinden 30 Nisan’a kadar (karttan karta havale dahil) hiçbir Banka müşterisinden  ücret alınmayacaktır.

Sağlık ve gıda başta olmak üzere, müşterilerimizin alışveriş  anında ihtiyaç duyması halinde kredi kartı limitlerinde artırıma  gidilecek.

POS ve ÖKC ücretleri 3 ay boyunca ötelenecek.

Bireysel müşterilere  tüketici kredisi, kredi kartı ve ek hesap  ödemelerini 3 ay boyunca öteleme imkanı getirilecek.

İş Bankası  bu tedbirler manzumesi ile sınırlı olmamak ve başta  işini kaybeden vatandaşlara sağlanacak kolaylıklar olmak üzere,  “Türkiye’nin Bankası” olarak ülkenin içine girdiği zorlukları aşmak  için yapıcı ve çözümcü anlayışını bugüne kadar olduğu gibi sürdürerek  her türlü ilave tedbiri alacaktır."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.