İş Bankası hissesi alınır mı? Üç kurum açıkladı

İş Bankası hissesi alınır mı? Üç kurum açıkladı

2014-9 aylık bilançosunda 2.56 milyar lira net kar açıklayan İş Bankası (C) hisseleri için 3 aracı kurum yeni hedef fiyat ve tavsiyelerini açıkladı

A+A-

2014-9 aylık bilançosunda 2.56 milyar lira net kar açıklayan İş Bankası (C) hisseleri için 3 aracı kurum yeni hedef fiyat ve tavsiyelerini açıkladı.

3 aracı kurum da İş Bankası C hissesi için hedef fiyatlarını açıklanan bilançoya bağlı olarak yukarı yönlü revize etti. Deniz Yatırım İş Bankası için 5.85 lira hedef fiyat ile "TUT" tavsiyesi verirken, Ak Yatırım ve Şeker Yatırım aynı hisse için "Endeksin Üzerinde Getiri" tavsiyesi verdi.

Ak Yatırım İş Bankası C için hedef fiyatır 6.40 liraya yükseltirken, Şeker Yatırım 6.13 lira hedef fiyat belirledi

Son kapanışını (31 Ekim 2014) 5.56 liradan yapan İş Bankası C hisseleri 8 Ekim'den bu yana yaklaşık yüzde 15 prim yapmış durumda. İSon kapanış fiyatı baz alındığında Ak Yatırım'ın tavsiyesi yüzde 15, Şeker Yatırım'ın hedef fiyatı yüzde 10.21 ve Deniz Yatırım'ın hedef fiyatı ise yüzde 5.21 prim potansiyeli barındırıyor.

İş Bankası'nın bugün açıkladığı bilançosunda üçüncü çeyrek net kârı, net faiz gelirleri ve ticari işlem kârındaki artışın etkisiyle bir önceki çeyreğe göre yüzde 10.9 artışla 918.14 milyon lira ile piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

Bankanın üçüncü çeyrek net kârı yıllık bazda da yüzde 45 artarken, net faiz gelirleri ile net ücret ve komisyon gelirlerindeki yüksek büyüme etkili oldu.

 

İŞ BANKASI 9 AYLIK BİLANÇOSUNU AÇIKLADI
 ARACI KURUM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.