İş Bankası iddiaları mahkemeye taşıyacak

İş Bankası iddiaları mahkemeye taşıyacak

Medyada yer alan haberlerin gerçek dışı olduğunu bildiren İş Bankası, yasal yollara başvurulduğunu açıkladı.

A+A-

İş Bankası’nın TMSF’ye devredileceğine yönelik çıkan haberlere karşı açıklama geldi. Medyada yer alan haberlerin gerçek dışı olduğunu bildiren İş Bankası, yasal yollara başvurulduğunu açıkladı.

19 Şubat'ta Faut Avni isimle Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İş Bankası'nın TMSF'ye devri için istekte bulunduğuna dair tweet atılmış, haftasonu bu iddialar çeşitli yayın organlarında yer almıştı. Konu ile ilgili haberler bugün de devam ederken hükümete yakın bazı yayın organlarında İş Bankası aleyhine haberlerin yer alması dikkat çekmişti

İş Bankası'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bazı gazetelerde ve sosyal medyada Bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve değerlendirmelere yer verilmeye devam edildiği görülmektedir.

İş Bankası, kuruluşundan bu yana daima ülke menfaatlerini öne koyarak, faaliyetlerini tamamen ve sadece ticari ilkeler ve bankacılık prensipleri çerçevesinde başta Bankacılık Kanunu olmak üzere mevzuata uygun bir şekilde yürütmektedir.

Bankamız bunun haricinde kaynağı ve gerekçesi tarafımızca bilinmeyen açıklamaların tarafı ve muhatabı değildir. Ayrıca, Bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak bunun aksine bir değerlendirme veya gelişme bulunmamaktadır. Bankamızın gündeminin bu kapsamda sadece bankacılık faaliyetlerinden oluştuğunu, bu nedenle gerçek dışı haber ve iddialara itibar edilmemesini, gerçek dışı yayınlara karşı Bankamızın yasal yollara başvurmakta olduğunu kamuoyu bilgisine saygıyla sunarız."

 

HÜKÜMET KANADINDAN İLK AÇIKLAMA

TMSF İŞ BANKASI'NA EL KOYACAK

İŞ BANKASI HİSSE DETAY SAYFASI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.