İş Bankası'nda üst düzey iki atama

İş Bankası'nda üst düzey iki atama

İş Bankası'nda, genel müdür yardımcılığı görevlerine Murat Bilgiç ve Burak Seyrek atandı

A+A-

Türkiye İş Bankası'nın üst yönetiminde mart ayı sonunda gerçekleşen atamalar kapsamında Murat Bilgiç ve Burak Seyrek genel müdür yardımcıları olarak belirlendi.

Atamaların ardından, bankanın genel müdür yardımcılarının görev dağılımları belli oldu. İş Bankası'nın Kurumsal Krediler Tahsis Müdürlüğü'nden Genel Müdür Yardımcılığı'na yükseltilen Murat Bilgiç, KOBİ ve İşletme Bankacılığı Satış, Kurumsal Bankacılık Pazarlama ve Satış, Ticari Bankacılık Pazarlama, Satış ve Ürün bölümleri ile Serbest Bölge Şubeleri'nden sorumlu olacak.

İşbank Almanya Genel Müdürlüğü'nden İş Bankası'na Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Burak Seyrek ise İnsan Kaynakları, Kurumsal Mimari ve Yetenek Yönetimi bölümlerinden sorumlu olacak. Seyrek aynı zamanda, bankanın Tüketici İlişkileri Koordinasyonu görevini üstlenecek.

Murat Bilgiç

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Bilgiç, aynı yıl İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında I. Krediler Müdürlüğü'ne Müdür Yardımcısı olarak atanan Bilgiç, 2002-2008 yılları arasında Kurumsal Krediler Müdürlüğü'nde Bölge Müdürü olarak görev yaptı.

Bilgiç, 2006-2007 yılları arasında Birmingham Üniversitesi'nde "Para, Bankacılık, Finans" konusunda yüksek lisans yaptı, 2014 yılında da Harvard Business School'da ileri düzey yöneticilik programına katıldı. Bilgiç, 2008 yılından bu yana Kurumsal Krediler Müdürü olarak görev yapıyordu.

Burak Seyrek

Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1990 yılında mezun olan Seyrek, aynı yıl İş Bankası Eğitim Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 1994-2001 yılları arasında İşbank GmbH Krediler ve Risk Yönetimi Bölümü'nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Seyrek, 2001-2004 yılları arasında Başkent/Ankara Şubesi'nde Müdür Yardımcısı, 2004-2007 yılları arasında Ostim/Ankara Şubesi Müdürü olarak çalıştı.

Seyrek, 2007 yılında Ankara II. Bölge Ticari Satış Direktörü, 2010 yılında Ticari Bankacılık Ürün Müdürü ve 2011 yılında Ticari Bankacılık Satış Müdürü oldu. 2013'te KOBİ ve İşletme Bankacılığı Satış Müdürü olan Seyrek, aynı yıl İşbank Almanya'da Genel Müdür olarak görevlendirildi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.