İş Bankası'ndan POAŞ iddialarına yanıt

İş Bankası'ndan POAŞ iddialarına yanıt

İş Bankası yaptığı açıklamada, banka yöneticilerine yönelik iddiaların hukuki bir zemine dayanmadığı belirtildi

A+A-

İş Bankası POAŞ'ta akaryakıt kaçakçılığı iddianamesi ile ilgili olarak, yönetim kurulu başkanı ve yöneticilerine yönelik iddiaların hukuki bir zemine dayanmadığının yargılama sürecinde görüleceğine inandıklarını açıkladı.

Banka ayrıca, yöneticilerin yasal haklarının korunması için gerekli hukuki tedbirlere başvurulacağını duyurdu.

Basında, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince'nin de aralarında yer aldığı, Petrol Ofisi'nde (POAŞ) örgütlü bir şekilde akaryakıt kaçakçılığı yapıldığı iddiasına ilişkin 47 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildiği haberi yer almıştı.

İş Bankası'nın KAP'a yaptığı açıklamada Petrol Ofisi'nde hissedar olduğu 2001-2005 dönemini de içeren 2001-2007 yılları arasında POAŞ yönetim kurulunda görev yapmış olan üyeler ile bazı üst düzey yöneticiler hakkında, POAŞ'ın akaryakıt ithalat işlemlerinin bir bölümüne ilişkin olarak, bir iddianame hazırlandığı ve bu iddianamenin görevli mahkeme tarafından yargılama konusu edildiğinin öğrenildiğini belirtti.

İş Bankası hisseleri saat 16.00'da yüzde 3.54 düşüşle işlem görürken, Doğan Holding hisseleri de yüzde 3.57 düşüşte.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.