# İş Yatırım, DOHOL için AL tavsiyesini ve hedef fiyatını korudu

- Bağlantı: https://www.borsatek.com/is-yatirim-dohol-tavsiyesini-korudu/
- Yayımlanma: 2026-11-06T14:52:57+03:00
- Yazar: Haber Merkezi

Reklam

 [ ⌊Stablex Kare Banner⌉ ](https://track.adform.net/C/?bn=91045298;gdpr=${GDPR};gdpr_consent=${GDPR_CONSENT_50})

  |  🏦 |  Kurum |  İş Yatırım |  
 |  📈 |  Hisse |  Doğan Holding **(DOHOL)** |  
 |  🎯 |  Hedef Fiyat |  **33.27 TL** |  
 |  💹 |  Getiri Potansiyeli |  %89.0 |  
 |  📋 |  Tavsiye |  AL |  
 |  📅 |  Rapor Tarihi |  2026-11-06 |

---

İş Yatırım, 6 Kasım 2026 tarihinde Doğan Holding (DOHOL) için 2026 yılı üçüncü çeyrek
mali tablo analizini yayımladı; kurum 33,27 TL hedef fiyatını ve AL tavsiyesini 
korudu.

## Beklentilere paralel net kâr, güçlü operasyonel büyüme

Doğan Holding, 3Ç26’da 1.951 milyon TL ana ortaklık net kârı açıklayarak 1.965 milyon
TL seviyesindeki piyasa medyan beklentisine paralel bir sonuç kaydetti. Net kâr,
geçen yılın aynı dönemindeki 165 milyon TL’ye kıyasla yıllık %1.083 artarken, önceki
çeyrekteki tek seferlik vergi gelirinin oluşturduğu yüksek baz nedeniyle çeyreklik%
44 geriledi. Yıllık iyileşme; güçlenen operasyonel kârlılık, artan yatırım faaliyetleri
gelirleri ve azalan parasal kayıpla desteklendi. Yatırım faaliyetlerinden net gelir
yıllık %42 artarak 5,4 milyar TL’ye yükselirken, net parasal kayıp 3,9 milyar TL’den
2,4 milyar TL’ye geriledi.

Konsolide gelirler yıllık reel %6 artarak 30,0 milyar TL’ye ulaştı. Otomotiv segmenti
hariç tutulduğunda gelir büyümesi %11 oldu. FAVÖK yıllık %64 artışla 6,0 milyar 
TL’ye yükselirken, FAVÖK marjı 7,0 puan genişleyerek %20,0’ye ulaştı. Operasyonel
iyileşmede Gümüştaş’ın artan üretimi ve güçlü ürün karması, Hepiyi’nin büyümesi 
ve Karel’de devam eden dönüşüm etkili oldu.

## Segment bazında öne çıkan gelişmeler

**Madencilik – Gümüştaş Madencilik:** Cevher üretimi yıllık %35 artarak 198 bin 
tona ulaşırken, gelirler reel %82 büyüyerek 3,3 milyar TL’ye yükseldi. FAVÖK %166
artışla 1,9 milyar TL olurken, FAVÖK marjı %39’dan %57’ye çıktı. İlk dokuz ayda 
gelir büyümesi %63, FAVÖK marjı %54 ile yönetimin %40’ın üzerinde gelir büyümesi
ve %40–50 FAVÖK marjı öngören yıllık beklentilerinin üzerinde seyretti. Şirket 9A26’
da 53 milyon ABD doları yatırım harcaması gerçekleştirdi. Tamamlanan kapasite artışıyla
yıllık cevher işleme kapasitesi 600 bin tondan 840 bin tona yükselirken, tesis ekim
ayından itibaren hedeflenen kapasitede çalışmaya başladı.

**Finansal hizmetler – Hepiyi Sigorta:** Yönetilen portföy büyüklüğü yıllık %41 
artışla 985 milyon ABD dolarına ulaştı. Brüt yazılan primler 3Ç26’da %45 büyüyerek
10,4 milyar TL’ye, TMS29 hariç net kâr ise %113 artarak 2,6 milyar TL’ye yükseldi.
Şirketin trafik sigortasındaki pazar payı yıllık 109 baz puan artışla %7,1’e, kaskodaki
pazar payı ise 45 baz puan artışla %4,6’ya çıktı. Yönetim, yıllık 200–250 milyon
ABD doları portföy büyüklüğü artışı beklentisini korudu.

**Elektronik – Karel:** Operasyonel dönüşüm marjlardaki iyileşmeyi desteklemeye 
devam etti. Gelirler yıllık reel %4 artarken, FAVÖK %115 yükselerek 1,1 milyar TL’ye
ulaştı ve FAVÖK marjı %10’dan %20’ye çıktı. Daha yüksek marjlı işlerin payının artması
ve personel optimizasyonuyla düşen maliyetler iyileşmede etkili oldu. Buna karşın
yüksek finansman giderleri nedeniyle şirket 481 milyon TL net zarar açıkladı.

**Yenilenebilir enerji – Galata Wind:** Elektrik üretimi yıllık %5, gelirler ise
reel %29 geriledi. ABD doları bazında elektrik fiyatları yıllık %18 düşmesine rağmen
önceki çeyreğe göre toparlandı. Maliyet kontrolünün de desteğiyle FAVÖK marjı 2Ç26’
daki %33’ten %62’ye yükseldi; geçen yılın aynı dönemindeki %70’in altında kaldı.
Net kâr 313 milyon TL oldu. Yönetim yıllık üretim beklentisini 950–1.000 GWh’den
900–950 GWh’ye indirirken, yaklaşık %60 FAVÖK marjı beklentisini korudu.

**Otomotiv – Doğan Trend:** Gelirler yıllık reel %21 gerileyerek 3,6 milyar TL olurken,
şirket 129 milyon TL negatif FAVÖK ve 470 milyon TL net zarar kaydetti. Ekim ayında
açıklanan motosiklet operasyonlarını yeniden yapılandırma kararıyla finansal ve 
organizasyonel kaynakların ana otomotiv markalarına yönlendirilmesi hedefleniyor.

## Özet finansal tablolar

  |  TL mn · UMS 29 |  3Ç26 |  3Ç25 |  Y/Y |  2Ç26 |  Ç/Ç |  9A26 |  9A25 |  Y/Y |  
   |  Ciro |  30.036 |  28.343 |  +%6 |  27.685 |  +%8 |  84.758 |  86.945 |  -%3 |  
 |  Brüt kâr |  7.627 |  5.260 |  +%45 |  5.774 |  +%32 |  19.996 |  14.571 |  +%37 |  
 |  Brüt kâr marjı |  %25,4 |  %18,6 |  +6,8 puan |  %20,9 |  +4,5 puan |  %23,6 |  %16,8 |  +6,8 puan |  
 |  Faaliyet giderleri |  -3.295 |  -3.620 |  -%9 |  -3.846 |  -%14 |  -10.736 |  -11.364 |  -%6 |  
 |  Faaliyet kârı |  4.332 |  1.640 |  +%164 |  1.928 |  +%125 |  9.260 |  3.207 |  +%189 |  
 |  Amortisman |  1.665 |  2.023 |  -%18 |  1.774 |  -%6 |  5.182 |  6.038 |  -%14 |  
 |  FAVÖK |  5.997 |  3.663 |  +%64 |  3.702 |  +%62 |  14.442 |  9.245 |  +%56 |  
 |  FAVÖK marjı |  %20,0 |  %12,9 |  +7,0 puan |  %13,4 |  +6,6 puan |  %17,0 |  %10,6 |  +6,4 puan |  
 |  Yatırım faaliyetlerinden gelirler, net |  5.363 |  3.766 |  +%42 |  5.468 |  -%2 |  15.278 |  7.938 |  +%92 |  
 |  Finansman gelir (gider), net |  -3.938 |  -3.213 |  +%23 |  -3.719 |  +%6 |  -10.309 |  -11.297 |  -%9 |  
 |  Parasal kazanç (kayıp) |  -2.438 |  -3.896 |  -%37 |  -1.058 |  +%130 |  -7.187 |  -6.089 |  +%18 |  
 |  VÖK |  3.910 |  574 |  +%581 |  3.799 |  +%3 |  9.517 |  1.845 |  +%416 |  
 |  VÖK marjı |  %13,0 |  %2,0 |  +11,0 puan |  %13,7 |  -0,7 puan |  %11,2 |  %2,1 |  +9,1 puan |  
 |  Vergi gelir (gider) |  -1.638 |  -264 |  +%521 |  589 |  a.d. |  -2.241 |  -2.384 |  -%6 |  
 |  Net kâr |  2.272 |  310 |  +%632 |  4.387 |  -%48 |  7.276 |  -539 |  a.d. |  
 |  Ana ortaklık net kârı |  1.951 |  165 |  +%1.083 |  3.475 |  -%44 |  5.803 |  -498 |  a.d. |  
 |  Net kâr marjı |  %7,6 |  %1,1 |  +6,5 puan |  %15,8 |  -8,3 puan |  %8,6 |  -%0,6 |  +9,2 puan |

## Görünüm ve değerleme

İş Yatırım, beklentilere paralel net kâra karşılık güçlü FAVÖK büyümesini ve operasyonel
marjlardaki iyileşmeyi dikkate alarak 3Ç26 sonuçlarını hafif olumlu değerlendirdi.
Gümüştaş ve Hepiyi’de devam eden büyüme ile Karel’in operasyonel toparlanması, enerji
ve otomotivdeki zayıf yıllık performansı dengeledi. Şirket tarafından hesaplanan
net aktif değeri (NAD) yılbaşından bu yana %13 artarak 3,2 milyar ABD dolarına ulaşırken,
solo net nakit pozisyonu 645 milyon ABD doları ile güçlü seviyesini korudu.

Portföy sadeleştirme stratejisi kapsamında ekim ayında Kanal D Romanya’nın satışına
ilişkin 109 milyon avro işletme değeri üzerinden anlaşma imzalandı; işlemin tamamlanması
ilgili onaylara tabi. Yönetim 2030 için 4,5 milyar ABD doları NAD hedefini korudu.
Kurum, 33,27 TL/hisse hedef fiyatını ve AL tavsiyesini sürdürdü. Güçlü solo nakit
pozisyonu, stratejik odak alanlarında devam eden değer yaratımı ve portföy dönüşümü
orta vadeli olumlu görüşü destekleyen unsurlar olarak sıralandı.

Raporun yayımlandığı tarihte DOHOL hissesi 17,56 TL’den işlem görüyor; piyasa değeri
45.954 milyon TL olarak hesaplanıyor. Hissenin 3 aylık fiyat aralığı 15,85–22,66
TL, yabancı yatırımcı oranı ise %27 seviyesinde bulunuyor. 2026 ve 2027 yılları 
için F/K çarpanları sırasıyla 11,5 ve 10,9; PD/DD ise 0,5 ve 0,7 olarak öngörülüyor.

_Raporda yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez;
içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tüm veriler güvenilir olduğuna inanılan
kaynaklardan derlenmekle birlikte olası hatalardan İş Yatırım Menkul Değerler A.
Ş. sorumlu tutulamaz._

_***Bu içerik yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yatırım kararlarınızı almadan 
önce yetkili finansal danışmanlarınıza başvurunuz._

![Rapor Sayfası 1](https://i2.wp.com/www.borsatek.com/app/uploads/2026/11/dohol-
sayfa-1-1.webp)

 
 ⌊Rapor Sayfası 2⌉ ⌊Rapor Sayfası 3⌉

 [📎 Orijinal raporu indir (PDF)](https://www.borsatek.com/app/uploads/2026/11/DOHOL-rapor-2026-11-06-1.pdf)
