İş Yatırım "en çok beğenilenler listesi"nde değişiklik yaptı

İş Yatırım "en çok beğenilenler listesi"nde değişiklik yaptı

İş Yatırım "en çok beğenilenler listesi"nden bir hisseyi çıkartırken iki hisseyi de listeyi ekledi

A+A-

İş Yatırım, Türk Traktörü en çok beğenilenler listesinden çıkarırken, Kardemir'i 22,61 TL, Tüpraş'ı 267,85 TL hedef fiyatla en çok beğenilenler listesine ekledi. 

İş Yatırım'ın konu ile ilgili değerlendirmesi şöyle:

Model Portföy Değişiklikleri

TTRAK.IS :

TTRAK’ü sınırlı getiri potansiyeli ve bugünkü temettü ödemesi sonrası hisse performansına etkisi olabilecek katalist görmediğimizden en çok önerilenler listemizden çıkartıyoruz. Listemize eklediğimizden beri hisse %62 mutlak getiri sağlarken, BIST- 100’ün %20 üzerinde performans gösterdi.

KRDMD.IS:

KRDMD’i çekici değerlemesi nedeniyle ve güçlü çelik satış fiyatlarının devamı nedeniyle en çok önerilenler listemize ekliyoruz. KRDMD için hisse başına 22.61TL hedef fiyatımız %48 getiriye işaret ediyor. Hisse 2022T 3.8x F/K ve 1.9x Firma Değ./FAVÖK çarpanlarıyla global benzerlerine kıyasla %34/%51 iskontolu işlem görüyor.

TUPRS.IS:

Tüpraş’ı en çok önerilenler listemize ekliyoruz. Tüpraş'ın 2022 için cazip bir büyüme hikayesi sunduğunu, destekleyici ham petrol ve marj dinamiklerinin Tüpraş için daha iyi bir operasyonel görünüme işaret ettiğini ve FAVÖK büyümesinin yüksek satış hacmi, güçlü ürün marjları ve stok kazançları ile desteklenerek önemli ölçüde hızlanacağını düşünüyoruz. Orta distilat ürün marjlarında yukarı yönlü trend ile rafinaj marjlarının artmaya devam etmesini bekliyoruz. Öte yandan, marjların artış trendinde olacağı bahar dönemine gireceğimizi belirtmekte fayda var. Ayrıca, Brent petrol fiyatlarındaki artışın 1Y22'de stok kazanımları yoluyla operasyonel karlılığı olumlu etkilemeye devam edebileceğini ve bu durumun 2022 tahminlerimizde yukarı yönlü potansiyel oluşturabileceğini söyleyebiliriz.

Listenin güncel hali şöyle:

i.png