İstanbul Emniyeti'ne 16 bin kişilik yeni ByLock listesi verildi

İstanbul Emniyeti'ne 16 bin kişilik yeni ByLock listesi verildi

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu isimlerini duyunca 'yok artık' demekten kendini alamadığı 16 bin kişilik yeni bir ByLock listesinin MİT tarafından İstanbul Emniyeti'ne gönderildiğini yazdı

A+A-

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu bugünkü köşesinde isimlerini duyunca 'yok artık' demekten kendini alamadığı 16 bin kişilik yeni bir ByLock listesinin MİT tarafından İstanbul Emniyeti'ne gönderildiğini yazdı

Kelkitlioğlu "Devletin kılcallarına kadar sızmış olan ve kendilerini çok iyi kamufle eden FETÖ'cü hainlerle ilgili en büyük görev ise MİT'e düşmüş durumda" dedi ve "Özellikle, çalışmalar örgütün haberleşme sistemi ByLock üzerinde yoğunlaştı. Bugüne kadar yüz binlerce ismin yer aldığı listeler oluşturuldu ve hâlâ oluşturulmaya da devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Kelkitlioğlu yazısını şöyle sürdürdü:

"Son olarak sadece İstanbul Emniyeti'ne 16 bin kişilik bir liste daha yollandı. İlk tedbir olarak, bugüne kadar kendilerini gizlemeyi başarmış olan listedekilerin tamamının pasaportlarına el konuldu. Zira, öyle isimler vardı ki, deşifre olduklarını anladıklarında anında soluğu yurtdışında alabilirlerdi.

Kamuoyunun yakından tanıdığı STK yöneticileri, işadamları ve gazetecilerinin yer aldığı listedekileri duyunca 'yok artık' demekten kendimi alamadım.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.