İstanbul'da okullar yarın da tatil mi?

İstanbul'da okullar yarın da tatil mi?

İstanbul Valisi Şahin, okulların yarın tatil edilip edilmemesiyle ilgili kararın akşam yapılacak meteorolojik değerlendirmeler sonrasında verileceğini söyledi

A+A-

İSTANBUL VALİLİĞİ 19 ŞUBAT 2015 İÇİN KARARINI AÇIKLADI

 

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünden beri etkili olan ve hayatı felç eden kar yağışı nedeniyle alınan önlemler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere basın toplantısı düzenlediler. Afet Koordinasyon Merkezi(AKOM)'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Vali Şahin, okulların yarın tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili kararın akşam saatlerinde yapılacak değerlendirmelerin ardından belli olacağını söyledi. Okul tatilini öğrencilerin güvenliği açısından yaptıklarını söyleyen Şahin, "Çocuklarımız, yavrularımız trafikte her hangi bir riskle karşı karşı kalmasın diye okulları tatil ediyoruz. Bunun tabii bir sonucu olarak da okul servisleri trafiğe çıkmadığı için trafikte nispi bir rahatlama sağlanıyor" diye konuştu.

"Eğer bugün öğrenci servisleri yola çıksaydı..."

Vali Şahin, okulların bugün tatil olmasına rağmen belirli noktalarda ulaşımda yaşanan aksaklıklar için de "Bugün yoğun bir tipi yaşıyoruz.

Bu tipi zaman zaman görüş mesafesini düşürüyor ve zaman zaman da buzlanma yapıyor. Trafik kazalarının bir kısmı bu nedenle meydana geldi. Trafikte bunların oluşturduğu bir tıkanıklık da oluyor. Eğer bugün öğrenci servisleri de yola çıksaydı öyle zannediyorum ki yaşadığımız zorluk biraz daha artmış olacaktı" ifadelerini kullandı.

Vali Twitter'dan uyardı: İzin verilmeyecek

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle başta TIR ve kamyonlar olmak üzere zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyeceğini bildirdi. 

Topbaş: Toplu taşımada sefer sayılarını artırdık

Kadir Topbaş ise vatandaşların ulaşımda aksaklıklar yaşamaması için toplu taşıma araçlarında sefer sayılarını artırdıklarını söyledi. Vatandaşları toplu taşıma araçlarını kullanmaları yönünde uyarılarda bulunan Topbaş "Bu yoğun ve baskın, zaman zaman görüş mesafesinin 5 metreye kadar düştü tipi halinde vatandaşlar mümkün mertebe toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Hatta gerek duyulmadığı müddetçe dışarıya çıkmamalarını özellikle ifade etmek istiyorum" dedi.

Dünden bugüne 850 trafik kazası meydana geldi

Topbaş, dünden bugüne İstanbul'da 850 kaza meydana geldiğini ifade etti. Topbaş, "850 trafik kazasının meydana getirdiği baskıyı yoğunluğu bölgelere baktığımız zaman anında görüp sizlerde tahmin edebilirsiniz. Kar yağışının devamı konusunda 30 saatlik bir süreden bahsediliyor. Bu konuda belediye olarak teyakkuz halindeyiz ve sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Diliyorum ki bundan sonraki saatlerde gelişecek olan kar yağışı İstanbul'da çok daha fazla sıkıntı yaşatamadan mevsim güzelliğini İstanbullulara tattırır" dedi

"Bazı barajlar kapaklarını açmak durumunda kaldık"

Kadir Topbaş, "Bir taraftan barajlarımızın dolduğunu yüzde 95'lerin üzerine çıktığını ifade etmek istiyorum. Hatta bazı noktalarda baraj kapaklarını açmak durumunda kaldık. Bunu da bir bereket olarak değerlendirmek lazım" dedi.  

 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.