İşte sınırdaki 8 banka

İşte sınırdaki 8 banka

Twitter'da hükümet karşıtı yayınları ile geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Fuat Avni, sınırdaki 8 bankanın ismini verdi

A+A-

Twitter'da hükümet karşıtı yayınları ile geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Fuat Avni, sınırdaki 8 bankanın ismini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar dönüşü uçakta gazeticilerle yaptığı açıklamada Bank Asya için BDDK'yı göreve çağırmasıyla alevlenen ortamda bir açıklamada Twitter fenomeni Fuat Avni'den geldi.

Fuat Avni @fuatavnifuat rumuzulya paylaştığı twit'lerinde , tüm baskılara ve hukuksuz işlemlere rağmen Bank Asya'nın ayakta olduğunu belirtti ve batmak üzere olduğu için gözlem altında olan 8 bankanın isimlerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hukuksuz tutumuna devam etmesi halinde iki bankanın adını daha vereceğini yazdı.

İşte Fuat Avni'nin çok tartışılan twitleri

1. Tüm baskılara ve hukuksuz işlemlere rağmen Bankasya'nın ayakta durması ...'ı delirtti.

2. ..., Ağustos'ta Bankasya'nın adını vererek uçakta açıklamalar yapmıştı. Bankacılık kanununa göre bir bankayı itibarsızlaştırmak suçtur.

3. ..., hukuku ayaklar altına almayı alışkanlık haline getirdiğinden bu akşam da Bankacılık Kanunları'nı çiğneyen açıklamalar yaptı.

4. BDDK'nın yakın takibe aldığı bankaları yazmıştım. .... sorulan soru üzerine soğukkanlı bir yalancı olarak 'Başka banka yok' dedi.

5. Herkesten sakladıkları halde dış yatırımcıdan saklayamadıkları ve gelecek yatırımların önünü tıkayan riskli bankalar şunlar.

6. ..., banka ismi verdiğine göre benim de vermemde beis yok. ...'ın kara kutusu ve bürokratlarının yönettiği ....Bank

7. ...'nun tüm şirketlerine ceza yağdıran ve .... batıracağına yemin eden ...'ın batırmak için özellikle uğraştığı ...

8. Bankacılık piyasasında 'Hakim ortaklara verdiği usülsüz kredilerle' meşhur ....

9. Bankacılığın duayeni olarak bilinen H.Ö'in bir türlü kar edemeyen bankası, ...

10. Muhasebe sistemindeki sıkıntıları ayyuka çıkmış, ...

11. Dünyanın en büyük bankalarından olmasına rağmen 'Denetimlerinde sıkıntı var' diye takibe alınan ve zor durumda kalan ...

12. Gezi olaylarında ... tarafından faiz lobisi olmakla suçlanan, ...

13. Diğer iki bankayı ..., ekonomi kurmayları ve BDDK iyi biliyor. Bundan sonraki hamlelerine göre onları da yazacağım.

14. Koltuğa oturup her istediğini alan, ekonomi batsa umrunda olmayan ve krizi hükümete taşere etmeye hazırlanan ..., rahat uyuyamayacak..

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.