JP Morgan beğendiği hisse listesini revize etti

JP Morgan beğendiği hisse listesini revize etti

JP Morgan, Türk hisse senetleri için tavsiyesini 'nötr' olarak tekrarladı

A+A-

Türk hisse senetleri için tavsiyesini 5 Mayıs tarihinde 'ağırlığını artır'dan 'nötr'e indiren JP Morgan, bugün yayınladığı raporda bu tavsiyesini tekrarladı.

Türk hisse senedi piyasası için pozitif faktörler olarak düşük değerlemeleri, sağlam GSYN büyüme rakamlarını, düşen cari işlemler açığını ile enflasyonu ve daha iyi hisse başına kar beklentilerini işaret eden JP Morgan, turizm gelirlerinin düştüğü ortamda car GSYH büyüme hızının ve cari işlemler açığında daralmanın devam ettirilmeskinin zor olabileceğini de belirtti.

JP Morgan raporunda, en beğendiği hisseler listelinden BİM'i çıkararak listeye Türk Telekom'u aldığını belirtirken, BİM'i çıkarmasına neden olarak yıl başından bu yana göreceli olarak yatay bir performans göstermesini işaret etti. JP Morgan, en beğendiği hisseler listesinde Türk Telekom'un yanı sıra Koç Holding, Garanti Bankası, Tüpraş ve Emlak Konut GYO'ya yer verdi. Uzak durulması gerektiğini düşündüğü hisseler listesinde ise Ülker Bisküvi, İş Bankası ve YKB yer aldı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.