JP Morgan: Türkiye'ye yatırım yapın

JP Morgan: Türkiye'ye yatırım yapın

JP Morgan, 2015 sonu için MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi tahminini 1.200 puana çıkarttı. Türkiye'yi yatırım listesine ekleme zamanı olduğunu savundu

A+A-

JP Morgan bugün yayınladığı Gelişmekte Olan Piyasalar Hisse Senedi Stratejisi raporunda 2015 sonu için MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi tahminini 1.100 puandan 1.200 puana çıkarırken, Türkiye'yi yatırım listesine ekleme zamanı olduğunu savundu.

Türkiye, Endonezya, Hindistan, Filipinler, Güney Kore, Tayvan ve Güney Afrika için 'ağırlığını artır' tavsiyesinde bulunan JP Morgan, Brezilya, Şili, Rusya, Malezya, BAE ve Katar için ise 'ağırlığını azalt' tavsiyesinde bulundu.

JP Morgan raporunda, yıl sonunda TÜFE'nin yüzde 6,37e, cari işlemler açığının GSYH'ya oranının yüzde 4,1'e gerileyeceği beklentileri dikkate alındığında Türkiye'de reel getirileri göreceli olarak yüksek olduğunu vurguladı. JP morgan, Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 3,1 ve gelecek yıl yüzde 4 büyüyeceği beklentisini devam ettirdiklerini de belirtti.

Türkiye'de pozisyon artırmak için doğru zaman olduğuna inandıklarını belirten JP Morgan, Türk Lirası'nın gelişmekte olan piyasalar içinde değer kaybında Brezilya Reali'nin ardından ikinci sırada yer aldığına ve eurodaki kaybı yakaladığına işaret etti. JP Morgan, zayıf ABD verileri ve Fed'in faiz artırımını erteleyebileceği beklentilerini ABD Doları'nda güçlenmenin ara vermesini sinyali olabileceğini vurguladı.

JP Morgan, 5 hisseyi Türkiye'de en beğendiği hisse, 2 hisse senedini ise Kaçınılması Gereken hisse olarak açıkladı

 

İŞTE O HİSSELER

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.