JP tahvil ve TL tavsiyesini yükseltti

JP tahvil ve TL tavsiyesini yükseltti

JP Morgan, model portföyünde Türk tahvilleri ve TL için tavsiyelerini yükseltti

A+A-

JP Morgan bugün yayınladığı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) yerel piyasalar değerlendirmesinde, Türk yerel tahvillerinin model portföyde ağırlığının artırılması önerisinde bulundu.

Türk yerel tahvilleri için tavsiyesini 'piyasa ağırlığı'ndan 'ağırlığını artır'a çıkaran JP Morgan, Türk tahvillerinin ağırlığının artırılması için Orta-doğu Avrupa tahvillerinin oranının azaltılması ve buradan gelecek fonun Türk tahvlilerine yönlendirilmesini önerdi.

JP Morgan, Türk tavillerinin yanı sıra Türk Lirası içinde tavsiyesini 'ağırlığını azalt'tan 'piyasa ağırlığı' seviyesine yükseltti.

JP Morgan model portföyündeki değişiklik önerilerine neden olarak enflasyonda ivmenin bastırılmaya başlanmasının para politikasında gevşeme olasılığını artırmasını, TCMB'de oluşacak yeni yönetimin faiz koridorunun üst bandını indirmeye devam edeceği beklentisini gösterdi.

Bununla birlikte JP Morgan başkanlık sistemi tartışmalarından kaynaklı siyasi endişelerin devam ettiğini de vurguladı. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.