JP, Türkiye tavsiyesini düşürdü

JP, Türkiye tavsiyesini düşürdü

JP Morgan Cazenove, Türkiye hisse senedi piyasası için tavsiyesini düşürdü.

A+A-

JP Morgan Cazenove, siyasi risklerin yüksek seyretmesi, zayıf büyüme ve baskı altındaki döviz kuruna işaret ederek Türkiye hisse senedi piyasası için tavsiyesini düşürdü.

Orta-Doğu Avruha, Ortadoğu, Afrika (CEEMEA) bölgesi için işlem önerilerini ve riskleri ortaya koyan bir rapor yayınlayan JP Morgan, düşük değerlemelere rağmen seçim sürecinin ortasında bulunulmasının getirdiği siyasi belirsizliğin Türkiye'yi CEEMEA bölgesinin en az pahalı piyasalarından biri olarak tanımlamayı zorlaştırdığını belirtti. Döviz kurunda zayıflığın devam etmesi potansiyeli, yavaş büyüme ve yüksek cari işlemlar açağında düzeltme olmamasının negatif faktörler olduğunu belirten JP Morgan, bugün yanı sıra PKK ile çatışmaların yeniden başlamasını da negatif faktörler arasında saydı.

MSCI Türkiye'nin yıl başından bu şana gelişmekte olan piyasaların yüzde 20 üzerinde getiri sağladığını, ancak performansın büyük bölümünü kurdan geldiğini de vurguladı.

JP Morgan, Orta Avrupa için tavsiyesini 'ağırlığını artır' olarak korurken, Güney Afrika için 'nötr' tavsiyesini devam ettirdi. Rusya ve Ortadoğu-Kuzey Afrika bölgesi için tavsiye 'ağırlığını azalt'. 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.