JPMorgan'dan Trump için şaşırtan kehanet: Gidecek

JPMorgan'dan Trump için şaşırtan kehanet: Gidecek

JPMorgan CEO'su Jamie Dimon'a göre ABD'de Donald Trump'ın başkanlığı tek dönemli olabilir.

A+A-

JPMorgan Chase & Co CEO'su Jamie Dimon, 2021'de ABD'de şimdiki başkan Donald Trump'ın yerine başka bir kişinin seçilebileceğini söyledi ve Demokrat Parti'ye istihdam ve ekonomik büyümeyi sağlamak için "serbest girişim yanlısı" bir gündem hazırlamasını önerdi.

Chicago Economic Club'da katıldığı bir yemekte konuşan Dimon, ABD Başkanı Cumhuriyetçi Donald Trump'ın kaç yıl görevde kalacağı sorusuna "Bahse girmek zorunda kalsaydım, üç buçuk yıl derdim; ancak Demokratlar makul bir aday bulmak zorundalar aksi takdirde Trump tekrar kazanacak" dedi.

Geçmişte kendisini "zoraki" bir Demokrat olarak nitelemiş olan Dimon, 2016 seçimlerinden bu yana kurumlar vergisi, göç politikaları ve mortgage finansmanı konularında yasa değişiklikleri hakkında Kongre üyeleriyle görüşmek için sık sık Washington'a gidiyor.

Dimon, Aralık ayında CEO'ların görüşlerini devlet yetkililerine iletebilmek için oluşturdukları Business Roundtable adlı grubun başkanlığına seçilmişti. Kendisi 12 yıldır JPMorgan finans kuruluşunu yönetiyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.