Kaçak binaya hem yıkım hem ceza geliyor

Kaçak binaya hem yıkım hem ceza geliyor

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yeni bir imar kanun teklifi hatırladıklarını, yeni teklife göre yüksek binalar yapılamayacağını söyledi. Ayrıca kaçak binalara ceza artacak. Hem bina yıkılacak, hem de ceza kesilecek.

A+A-

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İnşaatlar için 31 maddeden oluşan yeni bir kanun teklifi hatırladıklarını söyledi. Muş kanun teklifi ile ilgili yaptığı değerlendirmede "Yeni İmar Kanunu teklifine göre yüksek binalar yapılamayacak. Kaçak binalara  ceza artacak. Hem bina yıkılacak, hem de ceza kesilecek" dedi.

Muş, imar barışından yararlananların binalarının güçlendirileceğini  ifade etti.

Muş, şunları söyledi:

"Kaçak olarak bilinen ya da ruhsatın dışında eklemeler yapılan  imalatlarla ilgili tapuya bildirim zorunluluğu getiriyoruz. Yani bir  vatandaş bir daire almaya gittiğinde orada eğer binada böyle bir  aykırılık söz konusuysa bunu tapuda görecektir. Ne zaman kaldırılacak  bu? Bu, imalatçı tarafından ruhsata uygun hale getirilene ve belediye  tarafından onaylanana kadar tapuda bu kalacaktır."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.