Kalamış Limanı'nda sıra Safi Holding'te

Kalamış Limanı'nda sıra Safi Holding'te

Kalamış Yat Limanı'nda en yüksek teklifi veren Koç Grubu'nun süreci devam ettirmeyeceğini açıklamasının ardından gözler ikinci teklif sahibine çevrildi

A+A-

Kalamış Yat Limanı'nda en yüksek teklifi veren Koç Grubu'nun süreci devam ettirmeyeceğini açıklamasının ardından gözler ikinci teklif sahibine çevrildi. Yat Limanı için yapılan ihalede Koç Grubu'ndan sonraki en yüksek teklif 654 milyon dolar ile Safi Holding tarafından verilmişti. 

Konu ile ilgili olarak Safi Holdig'ten bugün yazılı bir açıklama yapıldı.Safi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi, Kalamış Yat Limanı ihalesiyle ilgili, "İhale sürecinde en yüksek teklif sahibi Koç Grubu'nun önceliği vardır ve yeteri kadar da süresi bulunmaktadır. Ancak süreç tamamlanmazsa ve tarafımıza davet gelmesi halinde konu Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirilecek olup gereği yapılacaktır" ifadesini kullandı.

Kalamış Yat Limanı ihalesine ilişkin yazılı bir açıklama yapan Safi, ihalede 654 milyon dolarla en yüksek ikinci teklifi veren Safi Holding olarak, ihale sonrası kararları ve imar planı ile ilgili süreci yakından takip ettiklerini bildirdi. Safi, şunları kaydetti:

"Özelleştirme İdaresi tarafından 17 Mart 2015 tarihinde imar planı onaylanmış ve Resmi Gazete'de yayınlanmıştır. Dolayısıyla özelleştirme ile ilgili herhangi bir sorun kalmamıştır. Doğal olarak ihale sürecinde en yüksek teklif sahibi ve uzun yıllardır Kalamış Marina'yı işleten Koç Grubu'nun önceliği vardır ve yeteri kadar da süresi bulunmaktadır. Ancak en yüksek teklifi veren firma tarafından ihaleye ilişkin süreç tamamlanmazsa ve tarafımıza davet gelmesi halinde konu Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirilecek olup gereği yapılacaktır.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.