Kapatılan okullara yatırılan paralar ne olacak

Kapatılan okullara yatırılan paralar ne olacak

Maliye Bakanlığı, kapatılan özel okullara veliler tarafından ödenen kayıt ücretleri ile ilgili açıklama yaptı

A+A-

Maliye Bakanlığı, özel okullara veliler tarafından ödenen kayıt ücretlerinin iadesine ilişkin yapılmakta olan bir çalışma bulunmadığını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Bugün Hürriyet Gazetesi’nde “Okul Parası İçin Maliye Devrede” başlığıyla yayımlanan haberin, kamuoyunda yanlış algıya sebebiyet verebileceği değerlendirilmiştir. Bu nedenle Bakanlığımız tarafından 
aşağıdaki bilgilendirmenin yapılması zaruri görülmüştür. Haberde, Maliye Bakanlığı tarafından, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı olduğu belirtilen ve bu nedenle kapatılan özel okullara kayıt için para yatıran velilere ödeme yapılmasına ilişkin bazı alternatifler üzerinde durulduğu, ancak henüz bir karar verilmediği ifade edilmiştir. 

667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde kapatılan okullara ait taşınmazlar ve diğer varlıklar Hazine’ye devredilmiştir. Maliye 
Bakanlığı olarak, bu devir işlemleri yapılmış olup, söz konusu varlıklara ilişkin diğer işlemlere devam edilmektedir. Söz konusu haberde yer aldığı şekliyle, Bakanlığımızca, veliler tarafından ödenen kayıt ücretlerinin iadesine ilişkin yapılmakta olan bir çalışma bulunmamaktadır. "

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.