Kayserili 15 firma İSO ilk 500 listesinde

Kayserili 15 firma İSO ilk 500 listesinde

Kayseri'de faaliyet gösteren 15 firma İSO İlk 500 Listesi'nde yer aldı

A+A-

İSTANBUL Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl hazırlanan 'Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' araştırma sonuçları açıklandı. 2015 İSO ilk 500 listesinde, Kayseri Sanayi Odası'na (KAYSO) üye 15 firma yer aldı.

HES Hacılar Elektrik Sanayii ve Ticaret A.Ş., Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ve Boytaş Mobilya Sanayii ve Ticaret A.Ş. geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kayseri sıralamasında ilk üç sırayı paylaştı.

İSO ilk 500 sıralamasına giren firmaları kutlayan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, bu yıl Kayseri'den 15 firmanın listede yer aldığını belirterek, şöyle dedi: '2015 yılı İSO ilk 500 listesinde firma ve adet bakımından geçen seneye göre bir firmamızın eksik olduğunu görmekteyiz. Benim de mensubu olduğum HES Kablo yine Kayseri sıralamasında birinci gelerek gururumuz oldu. Geçen yıl listemizde yer alan firmaların bu yıl da İSO ilk 500 içerisinde yerlerini koruduklarını görmekteyiz. Her zaman söylediğimiz gibi bu listelere girmek önemli ama kar edip ayakta kalabilmek, faaliyetlerini sürdürüyor olabilmek çok daha önemli. Bu listelere giren firma sayısının önümüzdeki yıllarda daha da artmasını diliyoruz. Bu vesileyle sıralamaya giren tüm firmalarımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

 2015 Yılı verilerine göre İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu anketinde, yer alan KAYSO üyesi firmalar şunlar: HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. A.Ş., Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Boytaş Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Merkez Çelik San. ve Tic. A.Ş., Boyteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Orta Anadolu Ticaret ve Sanayi İşletmesi T.A.Ş., Hasçelik Kablo San. ve Tic. A.Ş., Boyçelik Metal San. ve Tic. A.Ş., Mega Metal San. ve Tic. Ltd. Şti., Kumtel Dayanıklı Tüketim Malları Plastik San. ve Tic. A.Ş., İstikbal Mobilya San. ve Tic. A.Ş., YATAŞ Yatak ve Yorgan San. Tic. A.Ş., Sersim Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Koll. Şti. İbrahim ve Mustafa Ustaoğlu, ERBOSAN Erciyas Boru San. ve Tic. A.Ş. ile Form Sünger ve Yatak San. Tic. A.Ş.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.