Kearney, Türkiye’de yeni adıyla büyüyecek

Kearney, Türkiye’de yeni adıyla büyüyecek

Danışmanlık şirketi A.T. Kearney, kurumsal kimliğini yenilerken adını da sadeleştirdi. Kearney Türkiye’den Sorumlu Ortağı Sean Wheeler, “Geçmişin gücü ve geleceğin değerleriyle Türkiye’de büyümeye devam edeceğiz” dedi.

A+A-

Uluslararası danışmanlık şirketi A.T. Kearney, 10 Ocak’tan itibaren tüm dünyada Kearney adıyla hizmet vermeye başladı. Firma, kurucusu Andrew Thomas Kearney’in ön adlarının baş harflerini kimliğinden çıkarıp Kearney olarak yoluna devam etmeyi kararlaştırdı.

Kearney Yönetim Kurulu Başkanı Alex Liu, yeni markanın en heyecan verici yanının, şirketin ruhunu en iyi şekilde yansıtması olduğunu belirtti. Alex Liu, “Kearney sahici, orijinal, insanların kendilerini kolay ilişkilendirebildiği bir kuruluş. Bu kimliğe uygun olarak sektör jargonunu bir kenara bırakıyoruz. Yalın şekilde konuşuyor, can kulağıyla dinliyor ve muhteşem işbirlikleri kuruyoruz. Birlikte çalışmanın ve müşterilerimizle birlikte elde ettiğimiz başarıların keyfini sürüyoruz” dedi.

Kearney Türkiye’den Sorumlu Ortağı Sean Wheeler ise yeni markanın Kearney’in 94 yıllık deneyimi ile güncel ve çağdaş kimliğini birleştirdiğini vurguladı. Sean Wheeler, “Kearney, geçmişin gücü ve geleceğin değerleriyle Türkiye’de büyümeye devam edecek” diye konuştu.

Kearney Türkiye Direktörü Onur Okutur de markanın yenilenmesinin yeni İstanbul ofisinin faaliyete geçtiği günlerde gerçekleştiğine dikkat çekerek, “Yeni markamız cana yakın ve girişimci kültürümüzü öne çıkartıyor. Strateji ve operasyon konularında Türkiye’deki müşterilerimizle yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.Markadan A.T. ön adının çıkarılarak Kearney’in yalın biçimde kullanılmaya başlanması, şirketin başarısını çalışanlar ve paydaşlarından oluşan küresel aileye borçlu olduğuna işaret ediyor.

Kearney, yeni kurumsal kimliğin oluşturulması sürecinde marka stratejisi, tasarım ve deneyim firması Siegel+Gale ile işbirliği yaptı. Marka yenileme çalışmalarına Kearney ortakları, müşterileri, eski ve yeni çalışanları da katkıda bulundu.

Siegel+Gale, Kearney paydaşlarından şirketi diğerlerinden ayrı kılan orijinal özellikleri konusunda bilgiler aldı.

Siegel+Gale EMEA Başkanı Philip Davies, Kearney’in her zaman çalışanlarını, başarılarının odağına yerleştirmeyi tercih ettiğini belirterek, yeni kurumsal kimliğin bu benzersiz yaklaşımı öne çıkardığının altını çizdi. Davies, “Birçok marka amacını net şekilde belirlemeye büyük yatırım yapar ama bunu hayata geçirmekte başarısız olur. Kearney ise hedefine insanları merkeze koyarak ulaşan markalara mükemmel bir örnek” ifadelerini kullandı.

STOK FOTOĞRAF YERİNE SAHİCİ FOTOĞRAFLAR…

Kearney’in yeni kurumsal kimliğinin en önemli özelliklerinden biri de, stok fotoğrafı yerine çalışanlar ve ortaklardan gelen fotoğrafların kullanılması. Bunun için küresel çalışanları tarafından çekilmiş yaklaşık 10 bin orijinal fotoğraf derlendi. Bu strateji, Kearney markasının çalışanlarından oluştuğunu gösteriyor. Kearney ailesi tarafından iletilen fotoğraflar markanın hakiki, kolay ilişki kurulabilen kimliğiyle örtüşmüş oldu.

Kearney, 1926 yılında Chicago Üniversitesi Profesörü James O. McKinsey tarafından kuruldu. 1929 yılında James O. McKinsey ve Andrew Thomas Kearney ortaklık yaptı. McKinsey’in 1937’deki ölümü sonrasında firma Andrew Thomas Kearney liderliğinde büyüyerek dünyaya yayıldı. Kearney bugün 40’tan fazla ülkede, 3 bin 600’den fazla çalışanıyla dünyanın önde gelen firmalarına hizmet veriyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.