KOBİ'lerin üçte ikisi sigortasız

KOBİ'lerin üçte ikisi sigortasız

KOBİ’lerin Sigortaya Bakış Açıları Araştırması sonuçlandı. 

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ergo Türkiye tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen KOBİ’lerin Sigortaya Bakış Açıları Araştırması sonuçlandı. 

Hürriyet'ten Aytaç Nallar'ın haberine göre, araştırmanın sonuçlarını, Ergo Türkiye CEO’su Yıldırım Türe açıkladı. Türkiye’de 1.8 milyondan fazla KOBİ’nin faaliyet gösterdiğini vurgulayan Türe, “TOBB işbirliğiyle bir pilot çalışma yürüterek araştırmayı gerçekleştirdik. Hedefimiz, KOBİ’lerin faaliyetlerini yürütürken sigortanın katkısına dikkat çekmek, sigorta ihtiyaçlarına yönelik farkındalık yaratmak ve iş hacimlerini sürdürülebilir kılarken, sigortalanmanın gerekliliği hakkında bakış açısı oluşturmak” dedi. 

Türe, araştırma sonuçlarına göre  bir yıl ve daha az süredir sektörde faaliyet gösteren KOBİ’lerde iş yeri paket sigortası sahipliğinin yüzde 24,2 iken, faaliyet süresi arttıkça bu oranın da arttığını belirterek, 6-10 yıl arasında faaliyet gösteren KOBİ’lerde sigortalılık oranının yüzde 35,4’e, 16-20 arası sektörde yer alan KOBİ’lerde ise yüzde 43,7’ye kadar çıktığını söyledi. Türe, “Özellikle genç KOBİ’lere yönelik tavsiyemiz, sigortalanmayı bir masraf 
kaleminden ziyade, işlerinin ve mallarının güvencesi olarak görmeleridir” dedi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.