Koç Grubu şirketleri 1.2 milyar TL'lik ihale aldı

Koç Grubu şirketleri 1.2 milyar TL'lik ihale aldı

Koç Holding ve Aygaz'ın ortak olduğu Entek Elektrik, Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesini kazandı

A+A-

Koç Holding ve Aygaz'ın ortak oranda pay sahibi olduğu Entek Elektrik, Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerinin 49 yıl süreyle işletme hakkının verilmesi ihalesini kazandığı kesinleşti.

İhale bedeli 1.276.000.000 lira oldu.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ilan edilen Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerinin 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun Hükümleri çerçevesinde 49 yıl süre ile "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesi kapsamında gerçekleştirilen nihai pazarlık görüşmesi sonucunda, sermayesinde Şirketimizin %49,62, ana ortağımız Koç Holding A.Ş.'nin %49,62 oranında pay sahibi olduğu iştirakimiz Entek Elektrik Üretimi A.Ş. tarafından verilen teklif, en yüksek teklif olarak gerçekleşmişti. 
Söz konusu ihale sonucu, Rekabet Kurumu'nun ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun izni ile Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 05.12.2017 tarih ve 30261 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan nihai onayı sonrasında kesinleşmiştir.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.