Koç'tan Yapı Kredi'nin satışı haberleri ile ilgili açıklama

Koç'tan Yapı Kredi'nin satışı haberleri ile ilgili açıklama

Koç Holding, basında yer alan Yapı Kredi Bankası ve Koç Finansal Hizmetler'in mevcut hissedarlık yapılarının yeniden yapılandırılmasına yönelik açıklama yaptı

A+A-

Koç Holding, basında yer alan Yapı Kredi Bankası ve Koç Finansal Hizmetler'in mevcut hissedarlık yapılarının yeniden yapılandırılmasına yönelik haberlerle ilgili olarak, "Hissedarlık alternatiflerinin değerlendirilmesine yönelik çalışma ve görüşmeler her zaman yapılabilmekte olup, bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde açıklama yapılmaktadır" açıklamasında bulundu.

Koç Holding'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Basın-yayın organlarında, Şirketimiz ile Unicredit arasında, müşterek yönetime tabi ortaklıklarımız Yapı Kredi Bankası A.Ş. ve Koç Finansal Hizmetler A.Ş.'nin mevcut hissedarlık  yapılarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin çalışmalar yürütüldüğü yönünde haberler çıkmıştır.

Portföyümüzde yer alan şirketlere ilişkin hissedarlık alternatiflerinin değerlendirilmesine yönelik çalışma ve görüşmeler her zaman yapılabilmekte olup, bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği'ne göre gerekli açıklamalar yapılmaktadır.

Bu kapsamda, medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta olup, işbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır." 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.