Koza: Vergi kaçırılması söz konusu değil

Koza: Vergi kaçırılması söz konusu değil

Koza Altın, vergi incelemelerinde vergi kaçakçılığı cezasının söz konusu olmadığını bildirdi.

A+A-

 Koza Altın, gerek daha önce yapılan vergi incelemeleri sonucunda, gerekse tutanağı alınan ve henüz raporları ulaşmayan vergi incelemelerinde vergi kaçakçılığı cezasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Koza Altın'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:"Bazı basın organlarında, Şirketimiz ve 2 grup şirketimizce vergi kaçırıldığına ilişkin vergi müfettişlerince tespitlerin yapıldığı hakkında gerçeği yansıtmayan haber ve yorumlara yer verilmiştir. 

Şirketimiz ve grup şirketlerimiz nezdinde Maliye Bakanlığı müfettişlerince denetimler yapılmaktadır.

Şirketimizle ilgili sonuçlanan denetim çalışmalarından 2010-2011-2012 yıllarına ilişkin vergi incelemesi sonucunda 200.000 TL civarında bir vergi ödemesi için rapor yazılmış, 2009 yılı vergi incelemesi sonucunda ise yaklaşık 60.000 TL vergi tarhiyatı yapılmıştır.Bunun dışında Şirketimize bildirilen hiçbir denetim raporu bulunmamaktadır. Gerek daha önce yapılan vergi incelemeleri sonucunda, gerekse tutanağı alınan ve henüz raporları elimize ulaşmayan vergi
incelemelerinde vergi kaçakçılığı cezası sözkonusu değildir.

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. her yıl ülkemizde en çok Kurumlar Vergisi ödeyen ilk 100 şirket arasında yer almaktadır. Son 5 yıllık vergi rekortmenleri listesinde Ankara'da ilk 20'li sıralarda yer alan Şirketimizi Maliye Bakanlığı tarafından her yıl ödüllendirilmektedir."
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.