Kredi kartı mağdurlarına müjde

Kredi kartı mağdurlarına müjde

Kredi kartında taksit artıyor, borçlara yapılandırma geliyor. BDDK Başkanı, her iki konuda yapılan çalışmaların 10 gün içinde tamamlanacağını söyledi

A+A-

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasına ilişkin çalışma yaptıklarını belirterek, "Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz" dedi.

Tüketici kredileri ve kredi kartları tarafında çalışma yaptıklarını belirten BDDK Başkanı Akben, konunun Finansal İstikrar Komitesi'nde de (FİK) tartışıldığını ve bu konuda çalışma yapılması kararı alındığını söyledi. 

Her iki konuda da ödemelerin esnetilebilmesi çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Akben, Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlarla birlikte çalıştıklarını dile getirdi. 

Akben, çalışmaları bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini, ilgili tüm tarafların görüşü alınarak konuyu neticelendireceklerini bildirdi. 

Kredi kartı borçları yapılandırılacak

BDDK Başkanı Akben, kredi kartları konusunda da, "Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz." dedi.

Yaklaşık 5 milyar TL

Türkiye'de yaklaşık 23 milyon kişi kredi kartı kullanıyor. Türkiye Bankalar Birliği'nin verilerine göre, ödeme güçlüğüne düşmüş kredi kartı kullanıcılarının toplam kredi kartı borçları yaklaşık 5 milyar lira seviyesinde

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.