Küresel emlak devi Türkiye'de ortak arıyor

Küresel emlak devi Türkiye'de ortak arıyor

200 yıllık emlak devi Chestertons, Türkiye pazarına girmek için ortak arıyor

A+A-

İngiltere'de 200 yılı aşkın bir süredir emlak sektöründe faaliyet gösteren küresel emlak devi Chestertons, Türkiye'de yerel bir ortakla emlak sektörüne girmeyi planladıklarını açıkladı.

Bloomberg HT yayınına katılarak Londra ve İstanbul emlak piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Chestertons Direktörü Anwar Mousa, Türkiye'de doğru bir yerel ortakla iş yapmak niyetinde olduklarını ifade etti.

Türkiye'de olumlu bir trend gördüğünü dile getiren Mousa, "Türkiye'de arzın kontrol edildiğini görüyorum. Daha az inşaat var. Daha sağlıklı bir piyasa. Arz kontrol edildiği sürece fiyatlar yukarı çıkar" dedi.

Türkiye'de yerel ve deneyimli bir ortakla iş yapmak istediklerini anlatan Mousa, "Bizim küresel bir deneyimimiz var. 70 ofisle dünyanın çeşitli yerlerinde emlak sektöründeyiz. Burada da doğru bir fırsat ve doğru bir ortakla olmak istiyoruz" diye konuştu.

Mouse, İstanbul'da yalnız yerli değil yabancı talebin de yoğun olduğuna dikkat çekerek, talebi karşılamak için 30-35 ofis açılması gerektiğini dile getirdi.