Kuzey Marmara Otoyolu trafiğe açılıyor

Kuzey Marmara Otoyolu trafiğe açılıyor

Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Otoyolu'nun bir kesimi 26 Ağustos saat 17:00'de trafiğe açılacak

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü'nün konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Otoyolu Projesi Odayeri-Paşaköy (3. Köprüsü Dahil) Kesimi işi kapsamında yapımı tamamlanan Mahmutbey-Odayeri Bağlantı Yolu, Odayeri-Paşaköy Kesimi (3. Boğaz Köprüsü Dahil), Reşadiye-Çamlık Bağlantı Yolu, Paşaköy-Sancaktepe Bağlantı Yolu kesiminin 6001 Sayılı Karayolları Kuruluş Kanununun 15. maddesi gereğince trafiğe açılması Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylandı. Otoyolun bu kesimi 26/08/2016 tarihinde saat 17:00 itibariyle trafiğe açılacak.

Kararda şu bilgiler verildi: "Belirli yerler (Köprülü Kavşaklar, Ücret Toplama İstasyonları v.b.) ve şartlar dışında Otoyola giriş ve çıkış yasaktır. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilmiş olan telçitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasaktır. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaktır. Bu kesimde mecburi asgari hız 40 km/saat olup, azami hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerdir. (Max. 120 km./saat) Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasaktır. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde (Bankette) durulabilir. Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğü’nden ve ilgili İşletici firmadan izin almaları gerekmektedir. Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Otoyolu Projesi Odayeri-Paşaköy (3. Köprüsü Dahil) kesiminin yapımı, bakımı ve işletilmesi sözleşmesi gereği üstlenici Görevli Şirket tarafından yürütülmektedir. 6001 Sayılı Karayolları Kuruluş Kanununun 15. Maddesi gereğince ilan olunur." 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.