Limak Holding asrın projesine talip

Limak Holding asrın projesine talip

Limak Holding, yakın zamanda özelleştirilecek Sofya Havalimanı'na teklif vermeyi, Afrika'da özellikle inşaat, çimento ve enerji yatırımlarının yanı sıra Kanal İstanbul'a da talip

A+A-

İnşaat başta olmak üzere, çimento, enerji, turizm gibi sektörlerde faaliyet gösteren Limak Holding, Türkiye'de ihalesi yapılması planlanan Kanal İstanbul ve Çanakkale boğazı projeleriyle de ilgileneceklerini açıkladı.

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir Reuters ile yaptığı söyleşide, Türkiye'yi merkez alarak, bölgesel büyümeye ve özellikle Afrika ile Balkanlara odaklanmak istediklerini söyledi. 

Limak İnşaat geçen sene Kuveyt Uluslararası Havalimanı yeni terminal inşaatı ihalesini 4.34 milyar dolar teklifle kazanmış, ayrıca Senegal'de AIBD havalimanının tamamlanması ve 25 yıl işletilmesi işine de ortak olmuştu. Afrika'da ise çimento ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini belirten Özdemir, bu bölgede yaptıkları yatırımlara devam edeceklerini belirtti. 

KUZEY MARMARA'DA FİNANSMAN GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANACAK

İhalesi Mayıs ayında yapılan ve toplam yatırım bedeli 7 milyar lirayı aşacak Kuzey Marmara otoyolu projesinin Asya kısmını Limak İnşaat-Cengiz İnşaat ortak girişim grubu olarak kazandıklarını hatırlatan Özdemir, "Kuzey Marmara'da, Türk ve uluslararası bankalarla finansman görüşmelerine bu yıl başlamak üzere ilerliyoruz. İstediğimiz tipte finansman bulursak hızlı sonlandırılabilir" diye konuştu.

Özdemir, toplamda 50,000 çalışanı olan Holding’in 2015'de 3.8 milyar dolar olan gelirlerini bu yıl sonunda 4.2 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.