Limak'tan Üsküp'te 2 yeni proje

Limak'tan Üsküp'te 2 yeni proje

Limak, Üsküp'te rezidans ve AVM projesine başlıyor

A+A-

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Arnavutluk'ta yeni yatırım imkanları aradıklarını, Üsküp'te de içinde rezidans ve AVM olan büyük bir kompleks projeye başlayacaklarını açıkladı.
Şirketlerinin Arnavutluk başta olmak üzere Balkanlar'daki çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Özdemir, Arnavutluk'ta hidroelektrik santrali yapan Norveçli Statkraft şirketine iki baraj taahhütleri bulunduğunu, bunlardan birinin 75 megavatlık Banja Barajı olduğunu ve kısa zamanda tamamladıkları bu barajın enerji üretimine başlayacağını söyledi.Bu barajın üstünde 175 mefavat gücünde olacak Moglice Barajı'nın da 500 çalışanla birlikte hızla bitirmek için çalıştıklarını belirten Özdemir, bu barajı da sözleşme tarihi olan 1 Ocak 2018'de yetiştirmiş olacaklarını söyledi.

Bu iki baraj projesi dışında, gelişmekte olan bir ekonomiye sahip ve AB'ye aday ülke olan Arnavutluk'ta yeni yatırım imkanları aradıklarını belirten Özdemir, şunları kaydetti: "Biz zaten Limak olarak Balkanlar'a önem veriyoruz. Aynı zamanda Kosova'dayız. Enerji dağıtımı yapıyoruz. Orada bize enerji lazım. Priştine Havalimanı bizim. Aynı zamanda Makedonya'nın başkenti Üsküp'te çok önemli bir yatırıma başlıyoruz. Orada rezidansları, alışveriş merkezleri içinde olan bir komplekse başlıyoruz. Arnavutluk-Makedonya- Kosova üçgeninde çalışmamız bizim için çok önemli varlık diye düşünüyorum."


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.