Mehmet Nane kendi işini yapacak

Mehmet Nane kendi işini yapacak

Carrefoursa’nın Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Mehmet Nane, profesyonel yaşama kendi işi ile devam edecek

A+A-

2013 yılında Teknosa’dan ayrılarak Carrefoursa’nın Genel Müdürü olan Mehmet Nane, görevi Ziya Hakan Ergin’e devrediyor. “Beşte Beş” stratejisiyle şirketi 2014’te kâra geçirmeyi başaran Nane, “Profesyonel hayatım devam edecek. 18 yıllık baba ocağından kendi evimi kurmak üzere ayrıldım” dedi.

Carrefoursa Genel Müdürü Mehmet Nane, koltuğu Ziya Hakan Ergin’e devrediyor. Nane, 2013 yılında Carrefoursa Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer’in insiyatifiyle 2013’te Teknosa’daki görevinden ayrılarak Carrefoursa’nın dümenine geçmişti.

Sabancı Holding’in Fransız ortağı Carrefour’dan yüzde 12 Carrefoursa hissesi alarak hâkim ortak olmasının ardından Nane, “Beşte Beş” stratejisini oluşturarak şirketi 2014’te kâra geçirmişti. Carrefoursa’daki görev değişimiyle ilgili Hürriyet’e konuşan Mehmet Nane, şu bilgileri verdi:

“Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Dinçer ile konuştuk. Göreve gelirken ‘Beş’te beş’ hedefim vardı. Bu hedefe erken ulaştım. Sayın Dinçer’e, kariyerimin bundan sonraki bölümünü farklı bir şekilde değerlendirmek istediğimi söyledim. Görevimi kendi isteğim ile bırakıyorum. 18 yıllık baba ocağından kendi evimi kurmak üzere ayrıldım. Profesyonel hayatım devam edecek.”

HEDEFLERE ERKEN ULAŞTIK

Carrefoursa Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ise şunları söyledi: “Mehmet Nane ve yönetim ekibi 2013 yılında koyduğumuz büyüme hedefine planlanandan erken ulaştı. Carrefoursa üç yıl önce vadettiği sıçramayı başarıyla gerçekleştirdi. Bu sürede Carrefoursa markası canlandı, müşterisinin yeniden kalbini kazandı. Sabancı Holding’de 18 yılını dolduran ve son 12 yıldır beraber çalıştığım değerli arkadaşım, gelinen bu noktada kariyerinde yeni bir yolculuğa çıkmak için benden izin istedi. Nane’ye bundan sonra üstleneceği görevlerde başarılar diliyorum.”

OTEL AÇMIŞTI

Mehmet Nane, geçtiğimiz yaz, Kiler Holding Perakende Genel Müdürü Nihat Özdemir ve perakende danışmanı Avi Alkaş ile Marmaris’te otel açmıştı.

CARREFOURSA, NANE DÖNEMİNDE BÜYÜDÜ

Mehmet Nane’nin göreve başladığı 2013 yılında Carrefoursa 38 ilde 244 mağaza ile hizmet veriyordu. Şirketin mağaza sayısı 2015’te 779’a ulaştı. 2014 ve 2015 yıllarında 4 satın alma gerçekleştirildi. Carrefoursa, Antalyalı Genpa ve 1E1 marketleri, İsmar ve Kiler’i bünyesine kattı.2013’te 7 bin çalışana sahip olan Carrefoursa, 2015’te 13 bin kişiyi istihdam etti.2014’ü 3.1 milyar lira ciro ile kapatan şirket, 2015’te 4 milyar, 2016 ise 5 milyar lira ciro hedeflemişti. 

»» CARREFOURSA'YA YENİ GENEL MÜDÜR

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.