Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atama

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atama

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine Özyeğin Üniversitesi'nden Emrah Şener atandı

A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Merkez Bankası Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer verilen karara göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına Dr. Emrah Şener atandı.

Reuters'ta üç hafta önce yer alan haberde, TCMB Başkan Yardımcılığı görevine daha önce Bank of America, Citigroup ve HSBC'de görev almış olan Emrah Şener'in getirilebileceği belirtilmişti.

Şener'in Özyeğin Üniversitesi'ndeki biyografisine göre, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İşletme - Finans Bölümü'nden aldıktan sonra, yüksek lisansını London School of Economics’de, doktorasını ise Matematiksel Finans üzerine Imperial College London’da tamamladı. 

Çalışma hayatına HSBC Londra ofisi, Finans Mühendisliği bölümünde başlayan Şener, kariyerine Citibank Londra ofisinde Sabit Getirili Menkul Kıymetler ve Kredi Ticareti - Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler biriminde devam etti. Şener, Bank of America’nın Londra genel müdürlüğünde Yapılandırılmış Ürünler Grubunda Bölüm Başkan Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Özyeğin Üniversitesi’ne katıldı.

Diğer atamalar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında açık bulunan birinci derece kadrolu müşavirlik görevine Hüseyin Baştürk getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan birinci derece müşavirlik görevlerine Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Sefer Yılmaz ile Müsteşar Yardımcısı Nermin Kırım'ın atanması uygun görüldü.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında açık bulunan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Salih Başparmak'ın, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliklerine Faruk Çakmak ve Bakanlık Müşaviri Dr. Müslüm Beyazgül'ün atanmasına da Resmi Gazete'deki kararda yer verildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.