MHP'den kurultay için suç duyurusu

MHP'den kurultay için suç duyurusu

MHP Genel Merkezi'nin Avukatı Yücel Bulut pazar günkü kongrenin hazirun listesinde sahtecilik yapıldığına ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı

A+A-

MHP Genel Merkezi'nin Avukatı Yücel Bulut, 19 Haziran Pazar günü düzenlenen ve MHP'li muhaliflerin katıldığı olağanüstü tüzük kurultayında, toplantıya katılanların kimlik tespiti ve hazirun listesinin hazırlanmasında sahtecilik yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

MHP'de parti yönetimini değiştirmeyi amaçlayan muhalifler, 19 Haziran'da mahkeme kararıyla topladıkları ancak Genel Merkez tarafından 'korsan" olarak nitelendirilen olağanüstü kongrede parti tüzüğünü değiştirirken, 10 Temmuz'da genel başkan seçimli kurultay kararı almışlardı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Salı günü yaptığı açıklamada kongre için gerekli delege sayısının tutturulamadığını, Pazar günü MHP tüzüğünün değiştirildiğinin iddia edilemeyeceğini söylemişti.

Bulut bugün yaptığı yazılı açıklamada, "Pazar günkü toplantıya katılanların kimlik tespitleri ve hazirun listesinin hazırlanması konusunda görevli bulunan Ankara 13. Noterliği'nin suç teşkil eden görüntüleri üzerine, suçun işlendiği yer olan Akyurt İlçesi Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur" ifadelerini kullandı.

Pazar günü genel merkez yönetiminin katılmadığı kongrede Çağrı Heyeti toplantı yeter sayısı olarak gördükleri 595 delege imzasını aşarak 752 imza topladıklarını duyurmuştu.

Bahçeli ise yaptığı açıklamada, "Bizim toplam delege sayımızın üçte iki çoğunluğu 809'dur. Noter 656 delegenin salonda hazır olduğunu açıklamıştır. Bu şartlar altında tüzüğümüzün değiştiğini hangi şuursuz ileri sürebilecektir" demişti. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.