MHP'lilerin tepkisi Yiğit Bulut'a twit sildirdi

MHP'lilerin tepkisi Yiğit Bulut'a twit sildirdi

Yiğit Bulut, twitter'da Devlet Bahçeli hakkındaki paylaşımlarınıgelen tepkiler üzerine silmek zorunda kaldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, twitter'da Devlet Bahçeli hakkındaki paylaşımlarını MHP'lilerden gelen tepki ve Saray'dan geldiği iddia edilen uyarı üzerine silmek zorunda kaldı.

Yiğit'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal hakkındaki paylaşımlarına Haberal’ın oğlu MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ve MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt bazı MHP milletvekilleri çok sert yanıt verdi

“Bir noktanın da altını çizmeliyim” diyen Yiğit Bulut paylaşımında, “2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesi’ne teslim edilen Ecevit! VE SONRASI YAŞANANLAR! Bu haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem... EĞER SAYIN BAHÇELİ hala ordaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli!” ifadelerini kullandı.

Bulut devamında ise şunları yazdı:

“Neyse ben 2001’i bazıları gibi internetten okumadım! YAŞADIM! Uyarımı yaptım! Söyleyeceğimi söyledim! Gerekirse isim saat yıl yer olarak da açıklarım! SAYIN BAHÇELİ’ye sorun YİĞİT BULUT SİZİ SEVER Mİ DİYE! Ben söyledim, uyardım, çekiliyorum! Hoşçalalın!”

Sert Tepkiler

Yiğit Bulut’un bu sözlerine Haberal’ın oğlu MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ve MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise çok sert yanıt verdi. Yiğit Bulut gelen tepkiler üzerine paylaşımlarını sildi. Yiğit Bulut Saray'dan aranarak uyarıldığı da ileri sürüldü.

1.jpeg

2.jpeg

"Sarhoş ayyaş"

Yiğit Bulut'un sözlerine “Sarhoş ayyaş senin ne olduğunu bilmeyen mi var” diyen Erkan Haberal devamında, “Adı yiğit olup kendisi yiğitlikten nasibini almamış zat beni engellemiş. Savcıları kaçak, hakimleri FETÖ üyeliğinden ceza yemiş kumpas kurucular senin ithamlarını didik didik ettikleri halde başaramadılar. Sahi sen hangi taraftasın” diye yüklendi.

“Viski mi fazla kaçtı”

Bulut'un gelen tepkiler üzerine sildiği paylaşımlarına MHP Ordu Milletvekili Ceman Enginyurt da sert ifadeler kullandı. “Sen bu Ülkenin, hak etmeden nimetlerinden beslenen bir tipiyken, MEHMET HABERAL bu Ülkenin kendi imkanlarıyla yetişmiş BİLİM ADAMIDIR” diyen Enginyurt, “Yiğit Bulut, DEVLET BAHÇELİ; Başkent hastanesin de ilk gün sadece 3 saat tedavi gördü ve ayrıldı. Günler sonra, Bülent Ecevit benzetmesi yaparak Mehmet Haberal’ı neden hedef aldın? Duyumun mu var? Yoksa viski fazla mı kaçtı? Mehmet Haberal’la derdin nedir söyle? Laf ebeliği yapma” ifadelerini kullandı.

"Yiğit Bulut yanlıştadır"

Bulut'a bir tepki de MHP'nin gelecekteki genel başkanı olacağı ileri sürülen İzzet Ulvi Yönter'den de tepki geldi. Yönter, Yiğit'ın paylaşımı için şu ifadeleri kullandı:

"Haberal demek ülkeye hizmet, şifa arayanlara umut demektir.Yiğit Bulut'un nifak üretmesi ayaklarımızın ta altındadır. Yiğit Bulut itibar cellatlığından derhal vazgeçmeli, nedamet göstermelidir... Doğru duvar yıkılmaz, eğri bacadan doğru duman çıkmaz. Yiğit Bulut yanlıştadır"

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.