Milli Piyango yargıya gidiyor

Milli Piyango yargıya gidiyor

Milli Piyango, CHP Milletvekili Atilla Kart tarafından gündeme getirilen iddialar hakkında yasal haklarını kullanacağını açıkladı

A+A-

CHP’li Kart, 2013 yılında çekilişlerde hile yapıldığına ilişkin iddiaları gündeme getirmiş ve konuyu soru önergesiyle de Meclis gündemine taşımıştı. Kart’ın iddiaları kurum yetkililerince sürekli yalanlanmıştı.

Milli Piyango’dan yapılan açıklamada: “İdaremizce düzenlenen şans oyunlarına ilişkin olarak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart tarafından ileri sürülen, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmayan, iftira niteliğindeki iddialara yasal yollardan gereken cevap verilecektir.

İdaremizce oynatılan şans oyunlarının çekilişleri, en ufak bir kuşku ve tereddüte meydan vermeyecek şekilde, halkımıza açık, çekiliş heyetince noter huzurunda yapılmakta ve kamera ile kayıt altına alınmaktadır. İdaremizin tüm işlemleri İdare müfettişleri, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından denetlenmekte olup, talihlilere ait kimlik bilgileri Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına düzenli olarak bildirilmektedir. İdaremizle ilgili asılsız iddialar sayıları 15 bini bulan bayilerimize zarar vermemekte.” 

 

MİLLİ PİYANGO HAKKINDA İNANILMAZ İDDİALAR

 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.