Moody's Bank Asya'yı bir daha düşürdü

Moody's Bank Asya'yı bir daha düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Asya Katılım Bankası'nın kredi notlarını 1 hafta sonra yeniden düşürdü

A+A-

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Asya Katılım Bankası'nın kredi notlarını indirdi. Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Bankanın "B2" olan Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para Mevduat Notu "Caa1", "E+" olan Banka Finansal Güç Notu (BFSR) "E" ve "b2" olan Desteksiz Temel Kredi Notu (Baseline Credit Assessment) "caa3" olarak revize edildi.

Derecelendirme kuruluşu Moody's 25 Ağustos'ta da Bank Asya'nın kredi notunu B2'ye uzun vadeli mevduat notunu Ba2'den B2'ye ve finansal güç notunu D-'den E+'ya çekmişti

Moody's bugün ayrıca ayrıca bankanın "B3" olan yabancı Para Sermaye Benzeri Sukuk notunu (Asya Sukuk Co. Ltd.) "Ca" olarak revize etti. Açıklamada, aşağı yönlü revizenin, mevduatlardaki istikrarsızlığı tetikleyen baskılardaki artışın yansıması olduğu kaydedildi. Bankanın performansı üzerindeki olumsuz baskılar göz önüne alındığında kısa vadede notta bir yükselişin pek mümkün görülmediği ifade edildi.

 

MOODY'S BANK ASYA'NIN NOTLARINI DÜŞÜRDÜ

BANK ASYA'DA ŞOK İSTİFA

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.