Moody's: Kredi koşulu değişirse takvimi beklemeyiz

Moody's: Kredi koşulu değişirse takvimi beklemeyiz

Moody’s yetkilileri takvim dışı değerlendirme gerekçesini "AB yönetmeliklerine uygun olarak kredi koşullarında önemli değişiklik olması durumunda yıllık takvim dışında bir tarihte bağımsız bir derecelendirme yapabildiği durumlar olduğu" yanıtını verdi.

A+A-

Moody’s yetkilileri takvim dışı değerlendirme gerekçesini "AB yönetmeliklerine uygun olarak kredi koşullarında önemli değişiklik olması durumunda yıllık takvim dışında bir tarihte bağımsız bir derecelendirme yapabildiği durumlar olduğu" yanıtını verdi.

Dünya'dan Şebnem Turhan'ın haberine göre, Kredi notunun değişim  koşullarına da açıklamasında yer veren Moody’s, olası bir not  yükseltmesinin Türkiye’nin görünümü dikkate alındığında çok düşük bir  olasılık olduğuna dikkat çekerek “Ancak, kısa vadede mali ve para  politikaları ödemeler dengesi krizine daha fazla maruz kalmanın  önlenmesi konusunda daha tutarlı hale gelirse not görünümü kalıcı hale  gelebilir. Dış finans desteği ve ABD ile AB gerilimlerinin azalması da  destekleyici olabilir. Ekonomik yapısal dengesizlikleri engelleyecek  bir dizi ekonomik reform da ülkenin doğasında var olan güçlü  yönlerinden yararlanılarak not yükseltimi yaşatabilir” diye  değerlendirdi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.