Moody's'den Türkiye'deki yabancı şirketler açıklaması

Moody's'den Türkiye'deki yabancı şirketler açıklaması

Moody's Türkiye'de faaliyet gösteren Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) şirketlerinin kredi profillerinin ülkedeki siyasi belirsizlikten etkilenmediklerini açıkladı

A+A-

Moody's yayınladığı raporda, Türkiye'deki siyasi belirsizliğin pozisyonların genel olarak sınırlı olması nedeniyle Türk olmayan şirketler için minimal risk yarttığını vurguladı.

Moody's yayınladığı raporun piyasalar için bir güncelleme olduğunu, bir not eylemi içermediğini de belirtti.

Raporda, "Türkiye'deki gelişmelerin, burada faaliyet gösteren Türk olmayan şirketlerin çoğunun kredi notlarına etkisinin göz ardı edilebilir seviyede olmasını bekliyoruz. Burada faaliyet gösteren şirketlerin çoğu, uluslararası çeşitlilikten fayda sağlayan çok uluslu şirketler ve bazılarının ürünlerine olan talep elastik değil. Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı seyahat şirketlerinin riskleri de diğer turizm merkezlerine rezarvasyonlarla dengelenmiy durumda" ifadelerine yer verildi.

Moody's global operasyonları içinde düşünüldüğünde Nestle, Unilever, Philip Morris, Metro AG ve Carreforu S.A.'nın Türkiye'deki risklerinin sınırlı olduğunu vurguladı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.