Mutlu Akü borsa kotundan çıkartıldı

Mutlu Akü borsa kotundan çıkartıldı

SPK ayrıca Mutlu Akü paylarının Borsa İstanbul A.Ş. kotundan çıkarılıp işlem görmekten sürekli olarak men edilmesine karar verildiğini açıkladı.

A+A-

SPK, Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayii A.Ş.’nin Metair Akü’ye tahsisli olarak yapılacak sermaye artırımı amacıyla hazırlanan ihraç belgesine onay verdi. SPK ayrıca Mutlu Akü paylarının Borsa İstanbul A.Ş. kotundan çıkarılıp işlem görmekten sürekli olarak men edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili SPK bülteninde şu bilgilere yer verildi:

a) Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayii A.Ş.’nin (Şirket) Kurulumuzun II-27.2 sayılı “Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği” hükümleri çerçevesinde doğrudan ve dolaylı olarak toplam %95’inden fazla oy oranına sahip ana ortağı Metair Akü Holding A.Ş. (Metair Akü) tarafından satma hakkının kullanımına ilişkin üç aylık hak düşürücü süreden sonra satma hakkını kullanmayan diğer ortakların 1 TL nominal değerli beher Şirket payı için 8,7732 TL üzerinden ortaklıktan çıkarılması, bu ortaklara ait toplam 556.590,13 TL nominal değerli payların iptali ile söz konusu paylar karşılığında çıkarılacak ve ortaklıktan çıkarma hakkı kullanım bedeli üzerinden Metair Akü’ye tahsisli olarak yapılacak sermaye artırımı amacıyla hazırlanan ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebinin olumlu karşılanmasına,

b) Şirket paylarının Borsa İstanbul A.Ş. kotundan çıkarılıp işlem görmekten sürekli olarak men edilmesine ilişkin Borsa duyurusunun Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayınlanmasını müteakip Şirket’in Kurulumuz tarafından resen 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamından çıkarılmasına karar verilmiştir.  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.