NCB, Türkiye'deki yatırımlarını artıracak

NCB, Türkiye'deki yatırımlarını artıracak

Türkiye Finans'ın yüzde 67 hissesine sahip Suudi Arabistan'ın en büyük bankası NCB, Türkiye'deki yatırımlarını artırmayı planlıyor

A+A-

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın (TFKB) yüzde 67.03 hissesi ile yönetimini elinde bulunduran Suudi Arabistan’ın en büyük bankası The National Commercial Bank (NCB) ve TFKB yöneticileri, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette; Türkiye’ye, Türk Hükümetine ve Türk ekonomisine olan güvenlerinin tam olduğunu yineleyen NCB ve Türkiye Finans Katılım Bankası yöneticileri, NCB’nin Türkiye’deki yatırımlarını artırmak istediklerini vurguladı.
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi ziyaret eden NCB Heyetinde; NCB Yönetim Kurulu Başkanı Mansour S. Al Maiman, NCB CEO’su ve Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Alghamdi ile Türkiye Finans Genel Müdür Vekili Abdüllatif Özkaynak yer aldı.

EN BÜYÜK YATIRIM TÜRKİYE’DE

NCB’nin Türk piyasasına inandığını ve Türkiye Finans şube ağının daha da yaygınlaşacağını belirten NCB Yönetim Kurulu Başkanı Mansour S. Al Maiman, “Bölgede yayılma stratejimizi başlattığımızda, güçlü ekonomik performansı ve sürdürülebilir büyüme potansiyeli sebebiyle Türkiye’yi ikinci ana pazarımız olarak seçtik. Türkiye Finans Katılım Bankası’na yaptığımız yatırımdan çok memnunuz ve bu yatırımlara devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.
NCB CEO’su ve Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Alghamdi ise Türkiye Finans Katılım Bankası’nın NCB’nin yönetimine geçmesinden sonra hızlı bir şekilde büyüdüğünü, bu başarının, 4 bin kişiden fazla olan Türkiye Finans ekibinin olağanüstü gayreti ve çalışma azmi ile gerçekleştiğini ifade etti. Bu başarıyla birlikte Türkiye Finans’ın büyüme performansını sürdürmeyi amaçladıklarının altını çizen Al-Ghamdi, “Türkiye Finans Katılım Bankası, şube ağının yaygınlaşması ve bilgi sistemleri alt yapısının daha da güçlendirilmesi için yapılacak yatırımlarla önümüzdeki süreçte daha hızlı büyüyecek” dedi.
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ise Türkiye Finans Katılım Bankası’nın güçlü performansını gözlemlediklerini belirterek, NCB Heyetine Türkiye Hükümeti’nin yabancı yatırımcılar için cazip bir iklim yaratmaya devam edeceği güvencesini verdi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.