Netaş'ın satışları 1 milyar TL'yi aştı

Netaş'ın satışları 1 milyar TL'yi aştı

Netaş’ın 2015 yılındaki sipariş ve satış gelirleri, 1 milyar TL barajını aştı.

A+A-

 ArGe ile büyümeye ve katma değeri yüksek projeler gerçekleştirmeye devam eden Netaş’ın 2015 yılındaki sipariş ve satış gelirleri, 1 milyar TL barajını aştı. 

Şirketin 2015’teki siparişleri yüzde 29’luk artışla 1 milyar 75 milyon TL’ye, satış gelirleri ise yüzde 36’lık artışla 1 milyar 9 milyon TL’ye ulaştı. Fatih projesinin yüzde 50’sinin 2015’te tamamlanması ve yurtdışı projelerdeki kârlılık oranının artışı sonucunda, şirketin FVAÖK kârlılığında yüzde 87 büyüme sağlandı. FVAÖK, 39 milyon TL’den 73 milyon TL’ye ulaştı. Net borç ise 25 milyon TL azaldı. Netaş, bir önceki yıla göre ABD Doları bazında yüzde 10 büyüme elde ederken, FVAÖK marjını yüzde 5’ten yüzde 7’ye çıkardı.

Netaş’ın 2015 yılı finansal sonuçları ve bu sonuçlara zemin yaratan projelerin paylaşıldığı basın toplantısında bilgi veren Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “2015’i, doğru stratejiler ve isabetli öngörülerimiz sayesinde başarıyla tamamladık. Kayıtlı sipariş miktarımız 2014’e göre yüzde 39 artarak 652 milyon TL’ye ulaştı. Kamu ve Kamu Güvenliği alanında alınan, yıllara yayılan, diğer sistem entegrasyonu sözleşmeleriyle son 3 yılda 2 kat büyüme gerçekleştirdik.

Alınan siparişlerde toplamda yüzde 29’luk artış sağladık. Fatih (250MTL) ve Tasmus (100MTL) sözleşmeleriyle 1 milyar TL barajını aştık. Müşteri odaklı inovatif bir şirket olma misyonuyla hareket etmemiz ve en önemlisi güçlü bir ArGe kültürüne sahip olmamız sürdürülebilir başarıyı beraberinde getirdi. İnovatif kültürümüzün sonucu olarak, ArGe’yi sadece bir departmanın görevi olarak nitelemeyip, tüm kadromuzu bu düşünce yapısına doğru evriltmeye yönelik bir sistem oturttuk.” dedi.

Netaş olarak, dünyadaki konjonktüre paralel “glokal” bir düşünce yapısıyla, Türkiye’den yeni nesil teknoloji markaları çıkarmayı
hedeflediklerini belirten Altay, “Dünya standartlarında çalışan, aynı zamanda lokal pazara da hakim, Türkiye’nin ve bölgenin 1 numaralı sistem entegratörü sıfatıyla, ülkemizin dijital dönüşümünü hızlandırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. ‘Sistem entegratörü’ tanımlamasının altını dolduran olmazsa olmaz unsurlar ArGe, inovasyon ve teknoloji. Bizi ileriye, bugüne kadar olduğu gibi yine ancak ArGe götürecek.” diye ekledi.  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.