Notun düşmesi ihtimali artıyor

Notun düşmesi ihtimali artıyor

Goldman Sachs'a göre Türkiye'nin notunun gelecek 6 ayda düşürülmesi riski büyüyor

A+A-

Goldman Sachs'a göre Türkiye'nin notunun gelecek 6 ayda düşürülmesi riski büyüyor. Yeni bir hükümetin kurulması için AKP ile CHP arasında sürdürülen müzakerelerin sonuçsuz kalmasını değerlendiren Goldman Sachs, Ekim veya Kasım'da erken seçim riskinin oldukça yükseldiğini belirtti.

Bunun belirsizliğin devam edeceğine ve Türkiye'nin risk priminin daha da genişlemesini muhtemel olduğuna işaret eden Goldman Sachs, Türkiye'nin kredi notunun gelecek 6 ayda düşürülmesi riskinin büyümekte olduğunu vurguladı.

Yaptığı değerlendirmede anketlerin yapılacak bir erken seçimin mevcut durumdan farklı bir tablo ortaya çıkarmayacağına işaret ettiğini belirten Goldman Sachs, ancak erken seçim sonrasında siyasi partilerin koalisyon hükümeti oluşturmaları için daha güçlü teşviklerin ortaya çıkaracağını ve daha yaşanabilir bir koalisyon oluşmasını sağlayacağını öngördüklerini de ifade etti.

 

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.