Nurol GYO'dan suç duyurusu haberlerine yanıt

Nurol GYO'dan suç duyurusu haberlerine yanıt

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, dün haklarında çıkan suç duyurusu haberlerine bugün yanıt verdi

A+A-

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bugün itibarıyla kendilerine gelen herhangi bir bildirim olmadığını bildirdi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklamada, "Nurol Tower Projesi emsal değerinin üzerinde inşa edilmediği gibi, iddiaların aksine kulede kaçak kat da bulunmamaktadır." denildi.

Açıklama şu şekilde:
"Para Dergisinin 15 Mayıs 2016 tarihli nüshasında ve bazı internet sitelerinde, Şirketimize ait Nurol Tower Projesi'ne ilişkin olarak kaçak kat ve yapı nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğuna ilişkin yayımlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şirketimize, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bugün itibarıyla gelen herhangi bir bildirim yoktur. Ayrıca, Nurol Tower Projesi emsal değerinin üzerinde inşa edilmediği gibi, iddiaların aksine kulede kaçak kat da bulunmamaktadır. Konuya ilişkin yargılama, İdare Mahkemesince yürütülmüş olup, Şirketimiz lehine karar tesis edilmiştir. Nurol Tower Projesinin yapı ruhsatı ve yapı kullanım izin belgesi (İskan) alınmış ve bu durum 15.02.2016 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda Kamuoyuyla paylaşılmıştır ." 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.