O güzel insan atına binip gitti

O güzel insan atına binip gitti

Türk edebiyatının en güçlü kalemlerinin başında gelen Yaşar Kemal, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaşamını yitirdi.

A+A-

Türk edebiyatının en güçlü kalemlerinin başında gelen Yaşar Kemal, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaşamını yitirdi. Solunum güçlüğü ve kalp ritm bozukluğu şikayetiyle 14 Ocak'ta hastaneye kaldırılan Kemal o tarihten bu yana aralıksız olarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altındaydı.

Yaşar Kemal'in ölüm haberini tedavisini yapmakta olan Profesör Doktor Mehmet Akif Karan verdi. Profesör Karan, ‘organ yetmezliği vardı. Üzerine eklenen bozucu faktörlerin etkisiyle kalp, akciğer ve diğer organların etkilenmesiyle ortaya çıkan bir durum. Yapay solunum desteği veriliyordu. Yarım saat önce kendisini kaybettik" dedi.

‘Acımız büyük’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Ayşe Semiha Baban’ı arayarak taziyelerini bildirirken Kültür Bakanı Ömer Çelik, twitter’da Yaşar Kemal’le birlikte çektirdiği fotoğrafını yayınlayarak “Türkiye ve insanlık çok büyük bir değerini kaybetti acımız büyük” yazdı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, Yaşar Kemal’in ölümünün ardından twitter hesabından yayınladığı mesajında, “Yüreğinin kapladığı yeri, tüm dünya bir araya gelsek anlatamayız. Kelimeler, cümleler öksüz artık... Rahat uyu Yaşar Kemal” dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.