O hisseler yükselmeye devam ediyor

O hisseler yükselmeye devam ediyor

Gülen Cemaati'ne yakın şirket hisselerinde dün başlayan yükseliş bugün de devam etti

A+A-

Gülen Cemaati'ne yakın şirket hisselerinde dün başlayan yükseliş bugün de devam etti.

Bugün ilk seansta İpek Doğal Eneri hisseleri yüzde 6.01 yükselişle 1.94 liradan, Koza Madencilik (KOZAA) yüzde 6.18 değer artışıyla 1.89'dan ve Koza Altın hisseleri ise yüzde 2.30 artışla 26.70 liradan kapanış yaptı

Gülen Cemaati'ne yakın olduğu kabul edilen ve Gözaltı Pazarı'nda sadece ikinci seansta işlem gören Bank Asya hisselerinin yanı sıra yine cemaate yakın olan şirketlerden Koza-İpek Grubu hisselerinde dün ikinci seansta sert yükselişler yaşamıştı. 

Koza Madencilik günü yüzde 13.37 artış ve 1.78 lira ile tavandan, Koza Altın yüzde 4.40 artışla 26.10 liradan, İpek Enerji yüzde 12.26 artış ve 1.83 lira ile tavandan ve Bank Asya ise yüzde 10.16 artış ile 0.65 liradan tamamlamıştı.

Bugün ilk seansta da devam eden yükselişten sonra İpek-Koza Grubu hisseleri ilk seansa oranla ikinci seansta daha yatay hareket etmeye başladı. İkinci seansın ilk 1 saatinde İpek Doğal Enerji hisseleri en yüksek 2.11 lirayı, Koza Madencilik hisseleri en yüksek 2.00 lirayı ve Koza Altın hisseleri ise en yüksek 26.70 lirayı gördü.

Hisselerin ikinci seanstaki tavan fiyatları (bu seansta görebilecekleri en yüksek fiyat) ise şöyle

İpek Doğal Enerji : 2.12 TL

Koza Madencilik: 2.06 TL

Koza Altın : 29.50 TL

Bank Asya : 0.72 TL

 

 

CEMAATE YAKIN HİSSELER NEDEN YÜKSELİŞE GEÇTİ

KOZA ALTIN HİSSE DETAY SAYFASI

KOZA MADENCİLİK HİSSE DETAY SAYFASI

İPEK DOĞAL ENERJİ HİSSE DETAY SAYFASI

BANK ASYA HİSSE DETAY SAYFASI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.