OECD'den G20'ye uyarı

OECD'den G20'ye uyarı

OECD, 2015 yılında reform çabalarının yavaşladığı uyarısı yaptı

A+A-

OECD, hükümetlerin uzun vadeli büyüme görünümünün artırılması izin ihtiyaç duyulan politika değişikliklerini uygulamada yavaşlama göstermelerinin derin endişe yarattığını bildirdi. 

 

OECD, G20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları toplantısı sırasında yayınladığı ve hükümetlerin ekonomilerini carlandırmak için gösterdikleri çabaları değerlendirdiği raporunda, 2015 yılında bu çabalarda önceki 2 yıla göre yavaşlama olduğunu vurguladı.

OECD baş ekonomisti Catherine L. Mann yaptığı değerlendirmede,"Büyümenin uzatlığı ve değişen doğası ile gelişmekte olan ekonomiler, gelişmiş ekonomilerin karşı karşıya oldukları zorlukların kapsamı dikkate alındığında, yapısal reformlar konusunda bu raporda ifade edilen yavaşlama derin şekilde endişe verici" dedi.

L. Mann raporda, 20155 yılında yapılan reformlar gözden geçirildiğinde bazı ülkeler ihtiyaç duyulan reformların uygulanmasında ilerleme sağlarken, ülkerin çoğunun ise çok az adım attıklarını vurguladı. Le. Mann, "Türkiye, Hindistan ve Japonya gibi iddialı reform programları olan ülkeler ciddi siyeasi zorluklar ve ivmeyi kaybetmeyi riskiyle karşı karşıyalar" dedi.  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.