OMV'den Petrol Ofis'i açıklaması

OMV'den Petrol Ofis'i açıklaması

Avusturyalı enerji şirketi OMV'nin CEO'su Rainer Seele, satış sürecindeki Petrol Ofisi ile ilgilenenlerin bulunduğunu söyledi

A+A-

Avusturyalı enerji şirketi OMV'nin CEO'su Rainer Seele, satış sürecindeki Petrol Ofisi ile ilgilenlerin bulunduğunu ancak bunlardan herhangi birinin makul bir fiyat verip veremeyeceğinin belli olmadığını söyledi.

Seele açıklamayı Avusturya'da Cuma günü yayımlanacak Trend Magazine dergisine yaptı.

Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk de Mayıs sonunda, OMV'nin satışa çıkardığı Petrol Ofisi'ne talip olduklarını belirterek, satışa Koç Grubu ile birlikte girebileceklerini söylemişti.

İran'ın OMV'ye tutarı belli olmayan ancak önemli bir miktarda borcu olduğunu da belirten Seele, bu nedenle İran ile diğer konularda müzakere sürecinin yavaşladığını belirterek şunları söyledi:

"İran'da enteresan görüşmeler yürütüyoruz. Ancak önce finansal şartların gelişmesi gerekiyor. Bu çok hızlı olmayacak, sebeplerden biri de İran'dan olan alacaklarımız."

Seele, İran'ın OMV'ye borcunun ne tutarda olduğu konusunda bilgi vermedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.