Öne çıkan ekonomi haberleri

Öne çıkan ekonomi haberleri

Dünden bugüne öne çıkan ekonomi haberleri

A+A-

 BIST 30 hisseleri için Bloomberg'e tahmin veren analistlere göre,OTKAR ve PGSUS konsensus ortalama hedef fiyatında sırası ile %18 ve %10 artış görülüyor,KOZAL ve TKFEN konsensus ortalama hedef fiyatlarında %15'er azalış görülüyor.

Çin'le ilgilenen birkaç banka var. Babacan, "Bundan sonraki adım, bir Türk bankasının Çin'de lisans alıp, Çin'de faaliyete başlaması. İlgilenen birkaç bankanın olduğunu ben biliyorum" dedi. Çin, parası yuanı beşinci rezerv para yapma hedefi çerçevesinde yaptığı finansal reformları hızlandırdı. 1 Temmuz’dan itiberen Hong Kong sermaye piyasasıyla kapıları karşılıklı açacak (Dünya).

Tahvil fiyatları, Amerikaları kış aylarında evde tutan ve fabrikaları boşta bırakan başka etkenlerin de bulunduğuna işaret ediyor. Faizde ilk artırımın ne zaman geleceğine bakılmaksızın, vadeli tahvil kontratları traderların 2016 yılı sonuna kadar faizlerin yüzde 1’i aşmayacağı tahmininde bulunduklarını gösteriyor. Fed’in 2016 yılı sonu için tahmini yüzde 1.875 seviyesinde (BHT).

İstanbul'da dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri için imzalar atıldı. Esenler'de 90 bin bina 10 yıl içinde yenilenecek, 200 bin kişi transfer edilecek (Cnbc-e).

 Dışişleri Bakanı ABD ile, IŞİD’le savaşmak üzere eğitilen Suriyeli muhaliflere hava desteği verme konusunda anlaştıklarını açıkladı (VOA).

Türk Hava Yolları, son aylarda döviz kurlarında yaşanan hızlı değişimle birlikte dış hat bilet fiyatları fiyatlamasında eurodan dolara geçti.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile Rum yönetimi başkanı Anastasiadis, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde yarın yeniden bir araya gelecek.

Türk hisse senetlerinin Gelişmekte Olan Piyasa geneline göre iskontolu F/K oranları ile işlem gördüklerine ifade eden Citigroup, skontolu F/K'ların Türk hisse senetlerinin gelecek 12 ayda gelişmekte olan piyasaların %10 üzerinde performans göstereceklerine işaret ettiğini belirtti.

Starpet Yumurtalık’ta petrol rafinerisi kurmak üzere 2.300 dönüm arazi satın aldı.

IRAK HÜKÜMETİ, ordunun Sünni Anbar ilini IŞİD militanlarından geri almak üzere operasyon başlattığını bildirdi (VOA).

İSVİÇRE GİZLİ HESAPLARI AÇIKLIYOR. Uluslararası siyasi baskılar sonucunda İsviçre, kendi ülkelerinde vergi soruşturması nedeniyle aranan uluslararası kişi ve şirketlerin adlarını internet üzerinden açıklamaya başladı.

Ciner Grubu, 500 MW'lık termik santral için ICBC ile kredi anlaşması yaptı. Enerji yatırımının toplam tutarının 700 mn $, kredi tutarının ise 508 mn $ olacağı kaydedildi (Habertürk).
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.