Operasyon yarın, 400 kişi gözaltına alınacak

Operasyon yarın, 400 kişi gözaltına alınacak

Twitter'da hükümet karşıtı yazılarıyla tanınan ve bir çok operasyonu önceden açıklayan Fuat Avni, yarın büyük bir operasyon daha yapılacağını açıkladı

A+A-

Twitter fenomeni Fuat Avni hükümetin 17 Aralık'ın rövanşı niteliğinde medyaya yönelik operasyon düzenleyeceğini öne sürdü.

Fuat Avni operasyon kapsamında aralarında 150 kadar gazetecinin de olduğu yaklaşık 400 kişinin gözaltına alınacağını açıkladı ve bazı isimleri de verdi.

Rotahaber'de yer alan habere göre Fuat Avni operasyonların cemaate yönelik olduğunu ve "yargı ayağı, medya ayağı, emniyet ayağı" gibi geniş çaplı olacağını ifade etti.

Fuat Avni twitter hesabından şunları yazdı: "17-25 Aralık, Aksaray, Aktorpil, ekonomik dengelerin bozulması, AKP'nin içten içe kaynaması, AYM korkusu, Tiran'ı harekete geçirdi. Cemaat'in terör örgütü ve paralel devlet olduğu iddiasını ortaya atarak bugünlere zemin hazırlayan Tiran büyük operasyonun startını verdi. Yarın yani 12 Aralık Cuma günü İstanbul, Ankara ve Malatya merkezli operasyonlar yapılacak. İstanbul'da Zir Vadisi ve Poyrazköy'deki kazılarda çıkan bomba ve mühimmatla ilgili çalışma yürüten ekibin gözaltına alınması planlanıyor.

Gözaltına alınacak isimler

Bunları haber yapan Kerim Balcı, Nuh Gönültaş, Adem Yavuz Aslan, Erhan Başyurt, Bülent Keneş Mehmet Baransu ve Emre Uslu listede. Ayrıca Zaman, Bugün ve Taraf gazetelerinin Genel Yayın Yönetmenleri de göz altına alınacaklar listesinde. Cemaat geneline yargı ayağı, medya ayağı, emniyet ayağı gibi geniş çaplı operasyon yapılacak.

147 gazeteci gözaltına alınacak

Operasyon kapsamında gözaltına alınacak gazeteci sayısı 150'ye yakın. PKK'nın zamanı geldiğinde kullanmak üzere İstanbul'un çeşitli noktalarına gömdüğü bomba ve silahları emniyetçiler koydu denilecek. Bazı polis memurları gizli tanık yapılarak 'Bu bombaları amirlerimiz koydu' ifadesi çoktan kayda geçirildi. El-Kaide kapsamında Tahşiyeciler grubuna operasyon yapan polis ekibi de gözaltı listesinde yer alıyor. Ankara'daki operasyon Başbakanlık Çalışma Ofisine böcek koydukları iddia edilenlere yapılacak. Bu kapsamda 147 kişi gözaltına alınacak

Malatya'daki operasyon, Hürkuş ve Zirve Yayınevi'nde yaşanan cinayet dosyasında görev alan 47 polisi kapsıyor. Genel olarak operasyonun merkezi İstanbul TEM Şube. Ekrem Dumanlı dahil Zaman Gazetesi'nin neredeyse yarısı gözaltı listesinde. Cemaat'le birlikte muhalif basın ve merkez medya da operasyon kapsamına dahil edildi.

Toplam 400 kişi

Ülke çapında 400 kişinin gözaltına alınmasını hedefleyen operasyonla HÜKÜMET DARBESİ başlatıyor. Tiran 'Operasyon beklediğimizden güçlü bir etki oluşturursa gerekirse seçimleri bile askıya alırız' dedi. CHP-MHP ve Merkez Medya'nın karşı koyma ihtimaline binaen ilk adım 'Ergenekon'un intikamını alıyoruz' planıyla devreye sokuluyor. Hükümet Darbesi ve Nefret Operasyonu kapsamında Tiran'ın aylardır beklettiği 28 Şubat dosyası ikinci safhada raftan indirilecek.

28 Şubat gerekçesi ile Merkez Medya'ya, Türkiye'nin tanınmış iş adamlarına, medya patronlarına ve yazarlara operasyon yapılacak. Cemaate operasyon yapılırken Ergenekon'un intikamı diye susturulan merkez medya sonraki safhada 28 Şubat bahanesiyle tasfiye edilecek. Muhafazakar kesim de 28 Şubat kapsamında gözaltına alınacak iş adamı, yazar ve gazetecilerin operasyona dahil edilmesiyle memnun edilecek. Üçüncü aşamada parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişe muhalefet eden herkes Alevisinden Ülkücüsüne operasyon kapsamına alınacak.

Hürriyet ve Sözcü'ye atanacak isimler

Bu süreçte yargı hedef alınarak hukuku askıya alma operasyonları devam edecek. Operasyonda görev alacak hakim ve savcılar belirlendi. KÇG'nin toplantısında Hürriyet ve Sözcü'ye atanacak isimler bile netleştirildi. O kadar çaresizler ki siyaseten intiharları olacak bu adımı atmak zorundalar. Aylardır yürüttükleri üç safhalı planlarını deşifre ettim. 'Bugüne kadar yaptıklarımıza kimse ses etmedi gerekirse Batı'yla bir süre ilişkilerimizi dondururuz ne de olsa halk arkamızda' diyorlar. En çok korktukları halk desteğinin kaybolması.

Oslo Mutabakatları ortaya çıkarsa

'Eğer Oslo mutabakatları ortaya çıkarsa destek biter' diye emniyet tasfiye ediliyor. Haftalarca sürecek operasyonlarla Oslo'da mutabık oldukları ve 12 maddesini hayata geçirdikleri süreci böylece kamuoyundan gizleyecekler. Öve öve bitiremedikleri akil insanlar ve sekreterya bile Oslo'nun temel müzakere maddesiydi. Sonuç itibariyle Tiran kendini bitirdi." 

İşte o twitler

Fuat Avni şunları yazdı:

“1. 17-25 Aralık, Aksaray, Aktorpil, ekonomik dengelerin bozulması, AKP’nin içten içe kaynaması, AYM korkusu, Tiran’ı (Cumhurbaşkanı Tayyip ERdoğan’ı kastediyor) harekete geçirdi.

2. Cemaat’in terör örgütü ve paralel devlet olduğu iddiasını ortaya atarak bugünlere zemin hazırlayan Tiran büyük operasyonun startını verdi

3. Yarın yani 12 Aralık Cuma günü İstanbul, Ankara ve Malatya merkezli operasyonlar yapılacak.

4. İstanbul’da Zir Vadisi ve Poyrazköy’deki kazılarda çıkan bomba ve mühimmatla ilgili çalışma yürüten ekibin gözaltına alınması planlanıyor

5. Bunları haber yapan Kerim Balcı, Nuh Gönültaş, Adem Yavuz Aslan, Erhan Başyurt, Bülent Keneş Mehmet Baransu ve Emre Uslu listede.

6. Ayrıca Zaman, Bugün ve Taraf gazetelerinin Genel Yayın Yönetmenleri de göz altına alınacaklar listesinde.

7. Cemaat geneline yargı ayağı, medya ayağı, emniyet ayağı gibi geniş çaplı operasyon yapılacak.

8. Operasyon kapsamında gözaltına alınacak gazeteci sayısı 150′ye yakın.

9. PKK’nın zamanı geldiğinde kullanmak üzere İstanbul’un çeşitli noktalarına gömdüğü bomba ve silahları emniyetçiler koydu denilecek.

10. Bazı polis memurları gizli tanık yapılarak ‘Bu bombaları amirlerimiz koydu’ ifadesi çoktan kayda geçirildi.

11. El-Kaide kapsamında Tahşiyeciler grubuna operasyon yapan polis ekibi de gözaltı listesinde yer alıyor.

12. Ankara’daki operasyon Başbakanlık Çalışma Ofisine böcek koydukları iddia edilenlere yapılacak. Bu kapsamda 147 kişi gözaltına alınacak

13. Malatya’daki operasyon, Hürkuş ve Zirve Yayınevi’nde yaşanan cinayet dosyasında görev alan 47 polisi kapsıyor.

14. Genel olarak operasyonun merkezi İstanbul TEM Şube. Ekrem Dumanlı dahil Zaman Gazetesi’nin neredeyse yarısı gözaltı listesinde.

15. Cemaat’le birlikte muhalif basın ve merkez medya da operasyon kapsamına dahil edildi.

16. Ülke çapında 400 kişinin gözaltına alınmasını hedefleyen operasyonla HÜKÜMET DARBESİ başlatıyor.

17. Tiran ‘Operasyon beklediğimizden güçlü bir etki oluşturursa gerekirse seçimleri bile askıya alırız’ dedi.

18. CHP-MHP ve Merkez Medya’nın karşı koyma ihtimaline binaen ilk adım ‘Ergenekon’un intikamını alıyoruz’ planıyla devreye sokuluyor.

19. Hükümet Darbesi ve Nefret Operasyonu kapsamında Tiran’ın aylardır beklettiği 28 Şubat dosyası ikinci safhada raftan indirilecek.

20. 28 Şubat gerekçesi ile Merkez Medya’ya, Türkiye’nin tanınmış iş adamlarına, medya patronlarına ve yazarlara operasyon yapılacak.

21. Cemaate operasyon yapılırken Ergenekon’un intikamı diye susturulan merkez medya sonraki safhada 28 Şubat bahanesiyle tasfiye edilecek.

22.Muhafazakar kesim de 28 Şubat kapsamında gözaltına alınacak iş adamı, yazar ve gazetecilerin operasyona dahil edilmesiyle memnun edilecek

22.Üçüncü aşamada parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişe muhalefet eden herkes Alevisinden Ülkücüsüne operasyon kapsamına alınacak

23. Bu süreçte yargı hedef alınarak hukuku askıya alma operasyonları devam edecek. Operasyonda görev alacak hakim ve savcılar belirlendi.

24. KÇG’nin (Kozmik Çalışma Grubu) toplantısında Hürriyet ve Sözcü’ye atanacak isimler bile netleştirildi.

25. O kadar çaresizler ki siyaseten intiharları olacak bu adımı atmak zorundalar. Aylardır yürüttükleri üç safhalı planlarını deşifre ettim.

26. ‘Bugüne kadar yaptıklarımıza kimse ses etmedi gerekirse Batı’yla bir süre ilişkilerimizi dondururuz ne de olsa halk arkamızda’ diyorlar

27. En çok korktukları halk desteğinin kaybolması. ‘Eğer Oslo mutabakatları ortaya çıkarsa destek biter’ diye emniyet tasfiye ediliyor.

28. Haftalarca sürecek operasyonlarla Oslo’da mutabık oldukları ve 12 maddesini hayata geçirdikleri süreci böylece kamuoyundan gizleyecekler

29. Öve öve bitiremedikleri akil insanlar ve sekreterya bile Oslo’nun temel müzakere maddesiydi. Sonuç itibariyle Tiran kendini bitirdi.”

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.