Otosan'da hedef fiyat yükseldi

Otosan'da hedef fiyat yükseldi

İş Yatırım, Ford Otosan hedef fiyatını 32,70 TL'den 39,25 TL'ye yükseltti, TUT tavsiyesini korudu

A+A-

İş Yatırım, Ford Otosan hedef fiyatını 32,70 TL'den 39,25 TL'ye yükseltti, TUT tavsiyesini korudu. Kurum konu ile ilgili yayınladığı raporda fiyat revizyonu için şunları ifade etti: 

"Kullandığımız değerleme yöntemlerinin ağırlığını değiştirmekle birlikte 2015 yurtiçi otomotiv pazarı tahminimizde ve şirketin pazar payı beklentilerimizde yaptığımız yukarı yönlü değişiklik FROTO için hisse başına hedef fiyatımızı 32.70TL'den 39.25TL'ye arttırdı. Yeni hedef fiyatımız endeks hedefimizin sunduğu %12 yukarı potansiyelin biraz üzerinde %16 yukarı potansiyele işeret ettiğinden hisse için TUT tavsiyemizi koruyoruz. Hisse 2015T 11.8x FD/FAVÖK ve 17.5x F/K çarpanları ile uluslararası benzerlerinin çarpan ortalaması olan 7.4x ve 11.5x'e kıyasla primli işlem görüyor. Hisse 2016 çarpanları ile de yine benzer şekilde primli işlem görüyor. " 

RAPORUN ORJİNALİ

FORD OTOSAN HİSSE DETAY SAYFASI

BUGÜNÜN DİĞER HİSSE ÖNERİLERİ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.